Pasiūla – didelė ir įvairi
Gyvas Kalėdų eglutes gyventojai gali užsisakyti į namus internetu. Šią paslaugą siūlo ne viena įmonė. Eglutę galima rezervuoti iš anksto, ją tiekėjai pristato sutartą dieną.
Internetu galima įsigyti eglutes ir kėnius, jų šakas, taip pat jau nupintus šakų vainikus. Kainos priklauso nuo medelio rūšies ir dydžio. Pavyzdžiui, 60-100 cm lietuviška eglutė vazone gali atsieiti apie 25 eurus, o 150-180 cm – 45 eurus. Šiek tiek daugiau sumokėsite už sidabrinę eglutę: 60-100 cm medelis pas šį pardavėją kainuoja 30 eurų, o 150-180 cm – 55 eurus. Kirsta lietuviška eglutė be vazono, kai jos aukštis siekia 150-180 cm, kainuos apie 29 eurus.
Už 100-125 cm (mažiausią) kirstą kėnį pardavėjas prašo 32 eurų, o už mažiausią kėnį vazone (80-120 cm) – 45 eurų. Už šią sumą galima įsigyti ir skarotą kėnio šakų eglutę, kurios aukštis 80 cm.
Pabrėžiama, kad eglutės vazonuose iš tiesų yra įsodintos į vazoną, kad būtų patogu pastatyti, ne jame augintos. Taip pat pardavėjas įsipareigoja medelius po švenčių išvežti. Šią paslaugą siūlo dauguma eglučių tiekėjų internetu.
Eglučių galima pasidairyti ir medelynuose. Jie dažnai taip pat turi elektronines parduotuves. Vis dėlto gyvai mėgstantys eglutę išsirinkti ar nestandartinio dydžio medelio norintys gyventojai tai gali padaryti būtent čia. Vienas iš medelynų Kauno rajone skelbia, kad augina serbines, dygiąsias (sidabrines), baltąsias egles ir kėnius.
Eglutės į vazonus sodinamos su šaknimis, todėl medeliams nereikia stovo, beveik nebyra spygliai, toks medelis pavasarį tikėtina pasodintas prigis. Galima įsigyti kirstų Kalėdų medelių nuo 1,5 metro aukščio, taip pat didelių 4-8 metrų aukščio balzaminių kėnių ir serbinių eglių.
Kaip ir kasmet gyvų Kalėdų medelių bus galima įsigyti prekybos centrų prieigose. „Ermitažo“ pardavimų ir rinkodaros skyriaus direktorė Indrė Škensbergaitė Gedminė LNK reportaže pasakojo, kad žmonės pamėgo kėnius, nes jie nebyra, paklausiausi yra apie 1,5-2 metrų aukščio, taip pat perkamos eglutės vazonuose, o štai biurai dažniau renkasi dirbtines egles, populiariausios – virš 2 m.
Parduotuvėse ar internetu galima įsigyti dirbtinę eglutę, jų kainos priklausomai nuo aukščio ir papildomo dekoro svyruoja tarp 15–200 eurų. Kuo didesnė eglutė ir kuo natūraliau atrodo jos dizainas, tuo kaina didesnė. Dirbtinės eglutės gali būti įvairių spalvų, turėti integruotą LED apšvietimą ar dirbtinio sniego, ledo dekorą ant šakų.
Tiems, kas mieliau namus pasipuoštų eglės šaka, pravartu žinoti, kad Valstybinė miškų urėdija kasmet vykdo akciją ir eglišakius dalija nemokamai. Vietos ir laikai skelbiami įstaigos svetainėje arčiau Kalėdų.
Ką renkasi gyventojai
Kalbinti vilniečiai namus Kalėdoms puošia įvairiai.
„Perkam visada tikrą eglę, gana didelę – beveik iki lubų. Perkam iš kokios nors parduotuvės aikštelės, o pernai atradom, kad viename prekybos centre yra daug pigiau, o kokybė ta pati. Esam bandę kėnį, bet grįžom prie eglės, nes kėnis neturi to gero kvapo“, – sakė Reda.
„Mes perkame tikrą eglutę, kirstą ir kasmet vis didesnę“, – teigė Toma.
Jai antrino Vitalija, kuri teigė, kad namuose turi būti Kalėdų kvapas, o tai gali suteikti tik gyva eglutė: „Mums mieliausia gyva, nuo vaikystės prisimenu tą Kalėdų kvapą.“
Kai kurie gyventojai šiemet tradiciškai puoš tą pačią kažkada anksčiau įsigytą eglutę.
„Mes neperkame eglutės kasmet, turime nuo seno gražią dirbtinę ir ją puošiame. Kol kas šios tradicijos keisti neplanuojam“, – kalbėjo Vaida.
„Puošiame dirbtinę jau daug metų, turime senovinius žaisliukus, kuriuos kabiname“, – pridūrė Jurga.
Viena iš pašnekovių eglutės šiemet nepuoš: „Vaikų mažų namuose nebėra, kažkaip nebe tokia nuotaika. Manau, kad užteks šakos ar kokios girliandos.“