Artėjančių didžiausių metų švenčių spindesys ir jaukumas neįsivaizduojamas be papuoštos mišku kvepiančios eglutės ar eglės šakos. Rengdami jau tradicija tapusią akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“, kurios metu įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose bus dalinamos eglių šakos, miškininkai kviečia tausoti gamtą ir pasvarstyti, ar išties negalima apsieti be gyvos eglutės. Juk Kalėdų dvasią ir miško kvapą į namus gali atnešti ir nedidelė eglės šaka. Be to, iš eglių šakų galima sukurti išradingas puokštes bei menines kompozicijas.
„Parsinešti Kalėdas į namus kviečiame jau šeštąjį kartą. Tikimės, kad kaip ir kasmet ši akcija ne tik daugybei namų suteiks šventinio jaukumo, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus žaliuojančius. Juk didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių“,– sako akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Visos urėdijos jau pradeda ruoštis akcijai: planuoja, iš kur ir kaip atveš eglių šakas, rūpinasi šakomis, kurios turi būti tvarkingai surinktos miško kirtimų valksmuose. Miškininkai stengiasi paruošti kuo gražesnes šakas, kad žmonės turėtų iš ko pasirinkti.
Šiemet akcija organizuojama jau šeštus metus. Kasmet išdalijama vis daugiau ir daugiau šakų. Tačiau miškininkai tikina, kad jų nepritrūks ir šiemet. Planuojama padovanoti per 100 000 eglių šakų. Tad neskriausdamas gamtos kiekvienas galės parsinešti į namus mažą dalelę miško.
Kartu su akcija šiemet startuos „Kankorėžių klubas“, kuris veiks Generalinės miškų urėdijos tinklapio „Facebook“ paskyroje. Čia lankytojų lauks įvairios užduotys ir prizai.
Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ siekiama paskatinti žmones tausoti gamtą, išsaugoti kuo daugiau medelių, padėti sukurti šventinę nuotaiką tiems, kuriems sunku finansiškai, populiarinti gamtosaugines idėjas, keičiant požiūrį į šventines tradicijas. Taip pat šia akcija siekiama kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes.
Eglių šakas žmonėms dovanos visos 42 šalies miškų urėdijos. Akciją organizuoja Aplinkos ministerija ir Generalinė miškų urėdija.
Ši akcija prasidėjo nuo Šiaulių miškų urėdijos payzdžio, šiauliečiai šią tradiciją pradėjo prieš devynerius metus ir ši graži šventė miestų gyventojams išplito po visą Lietuvą.