„Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad beveik kiekvienuose namuose Kalėdos neįsivaizduojamos be eglutės, prie kurios susirenka visa šeima, dedamos dovanos, leidžiami žiemos vakarai. Reikia šešerių ar septynerių metų, kad mūsų namus papuoštų pusmetrio aukščio gyva eglutė. Visi kalba apie tai, kad yra socialiai atsakingi tausodami gamtą, tačiau ar pasirinkdami tokią eglę, kuria džiaugsimės vos mėnesį, mes tikrai stovime petys petin su gamta? Jau ne vienerius metus organizuojame elgės šakų dalijimo akciją, kuria siekiame sumažinti eglučių kirtimą“, − sakė akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Ministras džiaugėsi, kad ši graži akcija kasmet sulaukia didžiulio šalies gyventojų susidomėjimo. Pasak jo, tai tik įrodo, kad ji yra tikrai prasminga ir žmonės noriai namus puošia gražiomis ir mišku kvepiančiomis šakomis. Ne mažiau svarbus ir visuomenės sąmoningumo kėlimo, vartotojiško požiūrio į kalėdinius medelius keitimo aspektas.
„Kasmet vis daugiau žmonių renkasi mūsų dovanojamas eglių šakas, o ne eina į mišką ir patys kerta, „retina“ eglaičių jaunuolynus. Ši akcija jau padėjo išsaugoti tūkstančius eglučių, sumažėjo ir nelegalaus miško kirtimo atvejų. Su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad tam tikra prasme tampame draugystės tiltu tarp žmonių ir gamtos“, − teigė generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis.
Miškininkai įsitikinę, kad eglišakių dalinimo akcija skatina ir žmonių kūrybiškumą – visi namiškiai gali drauge sukurti meninę kompoziciją, kabinti ant šakos galbūt net pačių rankomis gamintus žaisliukus. O ir šakos pritaikymas labai universalus – ji gali tapti šventinio stalo puošmena ar būti jaukiai įkurdinta kitoje namų erdvėje.
„Džiaugiamės galėdami išvaduoti žmones nuo rūpesčio svarbiausia šventine puošmena. Rinkdamiesi nemokamą šaką, jie ne tik saugo medžius, bet ir taupo. O tai nemažai visuomenės daliai yra ypač svarbu“, − įsitikinęs generalinio miškų urėdo vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.
Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vykdo Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos 42 miškų urėdijos. Daugiau informacijos apie akciją ir vietas, kuriose bus dalinamos eglių šakos, nuo gruodžio 10-osios bus galima rasti internetinėje svetainėje www.gmu.lt.