„Mūsų pareigūnai reidus įvairiose žvejybos vietose atlieka nuolat, kad būtų laikomasi mėgėjų žvejybos taisyklių. Siekiame išaiškinti šiurkščius ir sistemingus pažeidimus bei griežtinti sankcijas nuolat pažeidimus darantiems asmenims“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento vedėja Mantė Ramanauskienė.
Taip pat aplinkosaugininkė atkreipia dėmesį, kad, nustačius žvejybos pažeidimą, asmenys gali netekti ne tik žvejybos įrankių, bet ir plaukiojimo priemonės.
Gegužės 1 d. Utenos aplinkosaugininkai Alaušo ežere ties Bikuškių kaimu asmuo žvejojo iš plastikinės valties, naudodamas ne tik 4 skritulius, kurie šiuo metu yra draudžiami, bet ir vieną tinklinį įrankį. Tokiu būdu jis neteisėtai sugavo 2,1 kg kuojų. Žala žuvų ištekliams siekia 31,50 euro.
Ankstų gegužės 2-osios rytą Kauno pareigūnai Kauno mariose Kaišiadorių rajone nustatė asmenį, ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais, sugavusį lyną, lydeką, 2 karšius ir 10 kg kuojų, plakių, karosų. Suskaičiuota žala žuvų ištekliams – 690 eurų.
Tos pačios dienos vidurnaktį Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnė kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Biržų Širvėnos ežere nustatė asmenį, neteisėtai gaudžiusį žuvis 4 statomaisiais tinklais. Asmuo aplinkosaugininkams yra žinomas, ne kartą baustas už žvejybą tinklais ar jų laikymą. Nustatyta, kad jis pagavo 21 ešerį, 3 karšius ir 1 karosą. Padaryta 423 eurų žala žuvų ištekliams.
Alytaus pareigūnai gegužės 4-osios naktį Daugų ežere Alytaus rajone žeberklininkus, nudūrusius 4 karšius ir lyną. Jiems teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 500 eurų.
Taip pat visiems pažeidėjams gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų ir teks atsisveikinti su žvejyboje naudotomis valtimis bei įrankiais.