Gruodžio 18 d. dieną nuo 13 valandos įvairiose Lietuvos vietose miškininkai išdalins daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų.
„Parsinešti Kalėdas į namus kviečiame jau šeštąjį kartą. Tikimės, kad, kaip ir kasmet, dovanotos eglių šakos ne tik suteiks šventinio jaukumo daugybei namų, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus. Juk didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys, ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių“, – sakė akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Akcijos metu visų 42 miškų urėdijų darbuotojai kalėdines eglišakes, paruoštas kirtimų valksmuose, dalins pagrindinėse didžiųjų miestų ir miestelių aikštėse, kitose žmonių susibūrimo vietose.
Tiems, kas neįsivaizduoja Kalėdų be eglutės, aplinkosaugininkai primena, kad savavališkai jų kirsti negalima. Nukirtusiam eglutę pažeidėjui gali būti skirta nuo 50 iki 100 litų bauda. Jam taip pat tektų atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia nuo 200 iki 400 litų už neteisėtai nukirstus medžius, kurių tūris sudaro iki vieno kubinio metro medienos.
Aplinkosaugininkai ragina norinčius įsigyti eglutę tai daryti legaliose prekybos vietose, miškų urėdijų medelynuose ir girininkijose. Taip pat reikia nepamiršti paimti pirkimo kvito.
Savo ruožtu GRYNAS.lt anksčiau kalbintas Tauragės miškų urėdijos miško apsaugos inžinierius Saulius Austrevičius yra sakęs, kad miškininkams tenka gerokai pavargti, kol atrenkamos eglutės, tinkamos pirkėjams.
„Žmonės šiais laikais yra labai išrankūs. Tam, kad paruoštum kalėdinę eglutę – tik vienas iš penkiasdešimt ar šimto medelių būna tinkamas. Jo kaina būna labai simbolinė, tai greičiau duoklė žmonėms, o ne koks verslas. Jeigu tai būtų verslas, eglučių labai daug priruoštų iš privačių miškų“, - teigė miškininkas. Anot jo, pastebima, kad pastaraisiais metais pirkėjai dairosi į vis aukštesnes eglutės - nori dviejų, dviejų su puse metrų aukščio. Taip pat beveik visi vieningai išreiškia norą, kad eglutė būtų kuo tankesnė.
„Visi perka tokias, kad kuo daugiau šakų būtų, kuo tankesnės. Mes taip ir ruošiame – jeigu eglės apačia būna silpesnė, nugenime – jau miške padarome medelį tokį, koks jis mūsų akimis turėtų atrodyti, o žmogus nusipirkęs kartais dar koreguoja pagal save“, - kaip pirkėjai renkasi eglę, dėstė Tauragės miškų urėdijos specialistas.