Surinkta per 760 tūkst. litų geranoriškų žmonių aukų, kurios padėjo gydyti, sterilizuoti daugybę keturkojų, ilgam ar trumpam suteikti jiems šiltą prieglaudos kampą.

Prieš porą metų buvusios gyvulių fermos patalpose įrengta naujai sutvarkyta prieglauda.

Kai tiek daug nuveikta - daug yra prie šių darbų prisidėjusių. Todėl į gimtadienio šventę Buivydiškėse sugužėjo gausus būrys mažų ir didelių, lekuojančių ir amsinčių.

Didžiausias prieglaudos keturkojis bei dresuotojų patarimai

Visuomenei atvira gimtadienio šventė, prieglaudos įkūrėjos ir Vilniaus skyriaus vadovės Vestos Auškalnienės teigimu, skirta susitikti su buvusiais globotiniais, dabartiniais jų šeimininkais ir aprodyti visiems norintiems, kaip gyvena prieglaudos augintiniai.

Gimtadienio dalyviai turėjo galimybę patikrinti savo žinias apie šunis bei kates – organizuotas protmūšis bei viktorina.

Renginyje dalyvavo ištvermingas žirgas, nešiojęs ant nugaros gimtadienio svečius, bei „Res Canes“ šunų dresūros mokyklos specialistai, negailėję patarimų, kaip auklėti iš prieglaudos paimtą, ar tiesiog savotišką charakterį turintį keturkojį.

Įvairias pramogas gimtadienio svečiams organizavo „Lesės“ savanoriai, kurie dažniausiai nenustygsta vietoje. Jaunuoliai dalyvauja įvairiuose vasaros festivaliuose, gyvūnų parodose, organizuoja labdaringus koncertus, kurių metu surinktos lėšos keliauja gyvūnų reikmėms.

Kuo žinomesnė prieglauda - tuo daugiau liūdnų akių prie jos durų

Kitaip nei dauguma prieglaudų, veikiančių viename mieste, „Lesė“ turi savo patalpas Vilniuje, Kaune bei Jonavoje.

Šiuo metu steigiasi daug įvairių organizacijų, kurioms vadovaujantys jauni žmonės mėgina išgelbėti gyvūnus. Tačiau V. Auškalnienė atsidūsta, jog beglobių gyvūnų dėl to, deja nemažėja.

„Gal kai žmonės daugiau sužino apie pagalbos gyvūnams organizacijas, daugėja ir tų skambučių (su prašymais paimti gyvūną, - red. past.), - prieglaudos populiarumo minusą įžvelgia V. Auškalnienė. - Beglobių gyvūnų daugėja ir prieglaudų tikrai trūksta. O daugėja gyvūnų globos organizacijų, ne prieglaudų. Kodėl jos nesivienija? Tiesą sakant, skirtingos organizacijos turi skirtingas vizijas. Žinoma, tikslas vienas – padėti gyvūnui. Bet kiekvienas skirtingai supranta, kaip jam padėti. Akivaizdu, kad būtų daug lengviau, jei visi susivienytume.“

Visos gyvūnų globos organizacijos gyvena iš žmonių skiriamų aukų, nors padaro iš ties didelį darbą spręsdamos beglobių gyvūnų problemą. V. Auškalnienė teigia, jog savivaldybė ar kitos valstybinės institucijos neparemia gyvūnų prieglaudos ir to daryti neplanuoja. Vis dar teisinamasi lėšų stygiumi arba tuo, kad yra svarbesnių darbų.

Vis dėlto, daug pasiekti pavyksta viešinant beglobių gyvūnų skelbimus žiniasklaidos priemonėse.

Per visus 6-erius prieglaudos veiklos metus teko užmigdyti 385 gyvūnus, daugiausia - sergančias kates. „Lesės“ veiklos principas – globoti gyvūną tol, kol jis išgydomas ir padovanojamas naujiems šeimininkams.