Ką dėvint mažiausiai prakaituojama?

Kauno technologijos universiteto (KTU) Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Medžiagų inžinerijos katedros profesorė dr. Virginija Daukantienė pirmiausia teigė, kad labai karštomis vasaros dienomis geriausiai tinka drabužiai, pasiūti iš plonų natūralių pluoštų, tokių kaip linas, medvilnė ar šilkas ir kt. audinių.

„Taip pat tinkamos viskozės ar bambuko audinių, o taip pat megztinių medžiagų palaidinės, suknelės ar laisvalaikio marškinėliai“, - dėstė pašnekovė.

Kokius drabužius dėvint mažiausiai prakaituojama? KTU profesorė teigė, kad šiuo aspektu nepralenkiami natūralių pluoštų gaminiai. Anot jos, galima išskirti lininius ir medvilninius.
Specialistai patarė vasarą nesirengti aptemptų drabužių

Vis dėlto moterims, pripratusioms prie kelnių, V. Daukantienė patarė per karščius jų atsisakyti. Jos manymu, kai lauke labai karšta, geriausiai tinka laisvesni drabužiai. „Karštu oru moterims patarčiau atsisakyti kelnių ir skirti prioritetą suknelėms. Taip pat tinka palaidinės ir sijono komplektai. Visais atvejais rekomenduojama rinktis laisvesnės konstrukcijos drabužius, užtikrinančius susikaupusios drėgmės pasišalinimą nuo odos iš po drabužinės erdvės su laisvai judančiu oru“, - aiškino pašnekovė.

Taip pat ji turi patarimą ir vyrams. Tiems, kurie darbe privalo išlaikyti dalykinį stilių, mokslininkės teigimu, vertėtų rinktis kokybiškos šukuotinės medvilnės audinio marškinius bei klasikines kostiuminio audinio, turinčio sudėtyje nemažą kiekį natūralaus pluoštų, tokių kaip linas, šilkas ir kt., kelnes.
V. Daukantienė
Didžiausia klaida yra aptempti sintetinių pluoštų drabužiai, storo džinso audinio aptemptos kelnės, netinkama avalynė – ypatingai labai uždara sportinė.

Visgi ji pažymėjo, kad drabužių, tinkančių biure, gamtoje geriau nevilkėti. Šiuo atvejų reikia visai kitos aprangos: „Oficialioje aplinkoje geriausiai tinka klasikinių marškinių ir kelnių ar klasikinės palaidinės ir sijono kostiumai. Oficialiems priėmimams ar susitikimams būtini ir švarkai. Tačiau visais atvejais geriau rinktis plonesnius audinius, turinčius sudėtyje pakankamai natūralių pluoštų. Tačiau namuose ir laisvalaikiui gamtoje tinka ir ploni medvilniniai, viskoziniai megztinės medžiagos sportinio stiliaus marškinėliai, medvilniniai ar lininiai šortai. Svarbu, kad jie nebūtų labai aptemti.“

Tik nesirenkite aptemptų drabužių

O mėgstantiems aptemptais drabužiais pademonstruoti gražias savo kūno linijas, per karščius V. Daukantienė patarė to geriau nedaryti. Pasak jos, tokių drabužių dėvėjimą šiuo laiku galima laikyti viena esminių klaidų.
Vasarą geriausiai tinklą drabužiai, pasiūlti iš plonų natūralių pluoštų audinių
„Prigludę drabužiai neleidžia laisvai prakaito garams praeiti kartu su oru bei tiesiogiai vėdinti kūną pro drabužio konstrukcines angas ar audinio akutes. Dėvint prigludusius drabužius didžioji dalis išsiskyrusio prakaito drėgmės yra sugeriama pačių natūralaus pluošto drabužio medžiagų. O jai išgarinti iš medžiagų reikalingas ilgesnis laiko tarpas“, - sakė pašnekovė, pridėjusi, kad kai labai karšta geriausia dėvėti šviesesnių atspalvių ar baltus drabužius.
V. Daukantienė
Karštu oru moterims patarčiau atsisakyti kelnių ir skirti prioritetą suknelėms. Taip pat tinka palaidinės ir sijono komplektai.

Kokias klaidas rinkdamiesi drabužius darome dažniausiai? „Didžiausia klaida yra aptempti sintetinių pluoštų drabužiai, storo džinso audinio aptemptos kelnės, netinkama avalynė – ypatingai labai uždara sportinė“, - tikino V. Daukantienė.

Pasidomėjus, į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį perkant vasarinius drabužius, mokslininkė paminėjo keletą esminių dalykų: „Svarbu, kad drabužiai būtų higieniški, pagaminti iš natūralių ar dirbtinių celiuliozinės kilmės pluoštų audinių, pasižyminčių dideliu atsparumu daugkartiniam skalbimui, neblunkančių spalvų UV spindulių poveikyje bei po skalbimo, laisvos ir nesudėtingos konstrukcijos, neperkrauti apdailos detalėmis, kad būtų nesudėtinga išlyginti.“