Netoli Maskvos stūkso prabangus Pirogovo kurortas. Šalia gražaus ežero galima rasti poilsio namus, jachtklubą, restoraną ir... visus metus daržoves auginantį šiltnamį. Kurortą suprojektavo Totano Kuzembaevo architektūros įmonė. Pagrindinis savininko reikalavimas – šiltnamis, kuriame galima auginti daržoves ištisus metus, rašo inhabitat.com.

Visi kurorto pastatai yra mediniai ir visi kartu sudaro bendrą kompoziciją. Architektai visus pastatus kūrė kaip vienos sistemos dalis, o ne atskirus objektus.

Šiltnamio paslaptis – originalus sprendimas. Jo viduje iš tikro yra kiek mažesnis kitas statinys. Tarp išorinės ir vidinės sienos susidaro oro tarpas, kuriame „įkalinama“ šiluma. Be to, šiltnamiui panaudotas aukštos kokybės grūdintas stiklas. Teigiama, kad jo šilumos sulaikymo kokybės daug geresnės nei bet kokio kito. Tvirtas stiklas taip pat padeda atlaikyti ir konstrukcijos svorį.

Nors statinys nėra didelis – jis atsiėjo gana brangiai. Reikėjo užtikrinti, kad visa konstrukcija būtų sandari, bet tuo pačiu turėtų ir vėdinimo bei šildymo sistemas.

Po žeme eina šildymo linijos. Visi komplekso pastatai šildomi iš vienos katilinės (kūrenama dujomis) ir juos skiria nedideli atstumai. Naujos šilumos perdavimo trasos užtikrina, kad šilumos praradimai būtų minimalūs. Rezultatas – šiltnamyje galima auginti daržoves ištisus metus.

Žiemą, kai augalams trūksta saulės, „pakinkomos“ šiltą šviesą skleidžiančios lempos.

Be abejo, tokio šiltnamio negalėtume vadinti tvariu. Savininkas – turtingas žmogus ir nematė reikalo taupyti, bet jei šilumos šaltinis būtų iš atsinaujinančių šaltinių (kompostas, biokuras etc.), tuomet statiniui drąsiai galėtume suteikti „žaliąjį“ sertifikatą.