Išimtys - tik aklųjų vedliams
Pagal iki šių metų liepos pirmos dienos galiojusias taisykles, didesnių veislių šunys traukiniu galėjo keliauti su atskiru bilietu, užmautu antsnukiu, skiepų pasu bei laikomi už trumpo pavadžio. Tai buvo vienintelis būdas didesniems keturkojams įveikti tarpmiestinius maršrutus naudojantis viešojo transporto paslaugomis, mat pagal Lietuvoje galiojančias taisykles tarpmiestiniais autobusais gabenti šunis yra griežtai draudžiama
Europoje šunys traukiniais gali laisvai keliauti
Internete jau pradėjo sklandyti peticija, skatinanti vienytis didesnių šunų savininkus ir užkirsti kelią tokiai jų diskriminacijai. Aktyvi šios peticijos platintoja ir šalininkė Audronė Aleksaitė teigia, kad negali suprasti tokio draudimo motyvų ir siūlo ieškoti kitų sprendimų.
Anot jos, tą kartą iš traukinio jie išvaryti nebuvo, tačiau jame buvęs inspektorius perspėjo, kad tai paskutinis kartas ir jokių išimčių nėra ir nebebus. Mėgindama suprasti tokį draudimą moteris teigia ėmusi tikrinti kitų Europos Sąjungos (ES) šalių geležinkelių taisykles, manydama, kad sprendimą lėmė ES galiojančios direktyvos, tačiau yra visiškai atvirkščiai, traukiniais šunis galima vežti visoje Europoje, tik ne Lietuvoje.
Ji sako tikinti, kad „Lietuvos Geležinkeliuose“ dirba protingi žmonės, kurie gali rasti kitokį sprendimą šioje situacijoje, tik reikia, kad jie išgirstų tuos, kuriems ši problema aktuali.
„Tikiu, kad jie įvertins ir šio nutarimo padarinius savo įvaizdžiui. Sprendimas visada yra, pavyzdžiui traukinių vagonų zonavimas, žymint juos specialiais ženklais nukreipiančiais keleivius su šunimis ir be jų, taip išvengiant situacijų kai kažkam kažkas trukdo“, - sakė A. Aleksaitė.
Dar viena priežastis negrįžti į tėvynę
Taip pat buvo pabrėžta, kad tokios taisyklės niekaip nesprendžia gyvūnams alergiškų žmonių problemos, nes traukiniais vis dar leidžiama vežti mažus šunis ir kates.
Paprašytas pakomentuoti naujus apribojimus ir patikslinti taisyklėse minimo smulkaus gyvūno apibrėžimą, „Lietuvos Geležinkelių“ atstovas spaudai Vidmantas Gudas teigė, kad toks draudimas buvo priimtas remiantis keleivių su vaikais skundais, tačiau akivaizdu, kad kol kas naujosios taisyklės nėra apibrėžtos ir ateityje bus tikslinamos.
Gali daryti išimtis būtinais atvejais
Paklaustas, kodėl Lietuvos taisyklės taip skiriasi nuo kitų Europos šalių, Vidmantas Gudas teigė, kad atnaujinamuose lietuviškuose traukiniuose tiesiog nėra specialios vietos šunims vežti.
Beje, praėjusiais metais traukiniais su gyvūnais važiavo tik trys tūkstančiai devyni šimtai keleivių ir du trečdaliai jų keliavo su mažais augintiniais, tad didelių šunų savininkai yra mažuma ir „Lietuvos Geležinkeliai“ yra linkę tenkinti pagrindinių savo klientų, šeimų, poreikius.
Ką daryti, jei didelį augintinį turintis žmogus traukiniu turi važiuoti skubiai ir kaip toks mažas kiekis su dideliais šunimis keliaujančių žmonių sugebėjo sukelti griežto draudimo susilaukusį pasipiktinimą - išlieka neaišku. Kol kas gyvūnų augintojams telieka laukti tolimesnių globotinių vežimo instrukcijų, o tuo tarpu šiai bei kitoms su „Lietuvos Geležinkeliais“ susijusioms problemoms neabejingi žmonės gali pasisakyti bendrovės skundų ir prašymų skiltyje.