– Kaip atradote šaudymą iš lanko? Kodėl kilo noras išmokti šaudyti nuo žirgo?
– Jodinėjimas – tai mano hobis nuo ankstyvos vaikystės. Paauglystėje noriai užsiimdavau žirgų sportu, dalyvaudavau varžybose. Galiausiai ir pati įkūriau nors ir nedidelę, bet nuosavą arklidę. Visuomet mėgau domėtis senove, ypač žavėjo mongolai ir jų specifinis gyvenimo būdas. Be abejo, labiausiai grožėjausi mongolų žirgininkais ir raiteliais. Didžiausias Čingischano ginklas buvo žirgas. Mongolai garsėjo sugebėjimu kovoti ir taikliai šaudyti iš savo ypatingo nedidelio, bet labai galingo lenktojo lanko. Ir tą darė žirgui, kuris lekia visu greičiu, ant nugaros! Susižavėjimas šiais dalykais buvo priežastis išmokti šaudyti.
– Kuo unikalus Jūsų šaudymas?
– Aš šaudau autentišku mongolišku stiliumi, kai lanko templė šūviui tempiama su specialiu žiedu – kabliu, o ne pirštais.
– Ar daug žmonių užsiima tokiu neįprastu sportu?
– Mano nuomone, šiuo sportu užsiima gana mažai žmonių. Tikriausiai todėl, kad šis sportas itin sudėtingas. Aš kartu su savo kolegomis labai noriu išpopuliarinti šią įdomią sporto šaką Lietuvoje, todėl stengiamės suteikti visas sąlygas tiems, kurie trokšta su tuo susipažinti ir tapti puikiais šauliais.
– Kaip pati vertinate savo šaudymą?
– Esu gera raitelė, bet kol kas daug nepatyrusi šaulė. Norint įvaldyti šį meną reikia nemažai laiko ir pastangų. Niekas neatsitinka per vieną dieną ar savaitę. Tačiau su kiekvienu šūviu artėju prie dienos, kada galėsiu laikyti save puikia lankininke.
– Ar šiam sportui reikia specialių sąlygų?
– Žinoma, kad taip! Reikia tinkamos vietos, o svarbiausia – tinkamų, stabilių ir treniruotų žirgų. Nes strėlės švilpimas atbaidytų nepatyrusį žirgą. Taip pat reikalingas specialus lankas. Ilgieji tradiciniai lankai šiam sportui tikrai netiks. Būtinas mažesnis, kompaktiškas, bet kartu ir galingas lankas. Šaudymui svarbi ir tinkama vieta – bet koks laukas netiks. Žirgas turi bėgti per atitinkamo ilgio specialiai jam padarytą koridorių, kad raitelis galėtų koncentruotis į taikinius, kurie dideliu žirgo bėgimo greičiu praskrenda pro šalį.
– Ar esate patyrusi traumų?
– O, taip! Sportuodama su žirgais esu patyrusi skaudžių kritimų, lūžių, netgi tekę iškęsti keletą operacijų, kad lūžę kaulai galėtų sugyti. Jojimas žirgais – ekstremalus užsiėmimas.
– Ar šią veiklą tikrai galima priskirti sportui?
– Ne galima, o tiesiog būtina! Šiuo metu Europoje ši sporto šaka gana sparčiai populiarėja, vyksta šios srities varžybos. Tikiuosi, kad vieną dieną jose dalyvausiu ir aš.
– Kaip šeima, artimieji vertina tokį laisvalaikio leidimo būdą?
– Artimieji mane visada palaiko. Juk svarbiausia eiti savo keliu, tad jie gerbia mano pasirinktą gyvenimo būdą. Tuo labai džiaugiuosi.
– Ar galima teigti, kad Jūsų hobis tapo darbu?
– To aš nevadinu hobiu. Žirgai – nepagydoma liga iki pat gyvenimo galo. Pasukus šituo keliu jokia kita veikla neatrodys tokia žavi kaip ši.