„Mes rūšiuojam SKM“ prasideda vasarį. Kiekviena mokyklos krepšinio komanda galės rinkti pasenusius elektronikos prietaisus, panaudotas baterijas ir jas pristatyti vienai atliekas tvarkančiai įmonei. Toks atliekų surinkimas truks iki rugsėjo 15 d., kuomet bus susumuoti rezultatai. Pasibaigus projektui bus paskelbtas pagrindinio prizo (komandos pasivažinėjimas kartodrome) laimėtojas. Kiti projekto dalyviai galės išsirinkti prizų pagal sukauptus taškus.
SKM direktorius Andrius Čerškus sako, jog prie projekto „Mes rūšiuojam“ prisijungusi jo vadovaujama mokykla turi bene didžiausią sportuojančią bendruomenę, vienijančią apie 3200 vaikų vien Vilniuje.
„Pasaulyje rūšiavimui ir antriniam įvairių medžiagų panaudojimui skiriama vis daugiau dėmesio, todėl SKM nusprendė nelikti nuošalyje ir įsijungti į projektą „Mes rūšiuojam“. Mūsų vaikai daug sportuoja, yra įpratę siekti pačių geriausių rezultatų, todėl ir rūšiuojant nusprendėme išlaikyti sportinį azartą – surengsime varžytuves tarp įvairių komandų. Didysis prizas atiteks daugiausiai atliekų surinkusiai komandai“, - sako A. Čerškus.
Anot jo, vaikai puikiai sugeba į įvairią veiklą įtraukti savo tėvus, todėl projekte dalyvaus ne tik vaikai, bet ir visa mokyklos bendruomenė. Pradžioje už rūšiavimą vaikai paskatinami prizais, vėliau atsakingas vartojimas ir atliekų tvarkymas tampa įpročiu ne tik vaikams, bet ir visai šeimai. SKM vadovas džiaugiasi, kad šį sezoną SKM garbę Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) vaikų berniukų čempionate labai sėkmingai gina dvylikamečių krepšininkų komanda „SKM–Mes rūšiuojam“. Patyrusio trenerio Algirdo Budėno komandos pavadinimas krepšinio bendruomenei nuolat primena apie būtinybę rūšiuoti atliekas.
Išaugusiu „Mes rūšiuojam“ projekto dalyvių ratu džiaugiasi ir projektą organizuojančios Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA) vadovas Alfredas Skinulis.
„Sportuojantys vaikai yra aktyvūs, smalsūs, todėl labai smagu, kad SKM tapo mūsų projekto dalyviais. Tikiuosi, kad tie vaikai informaciją apie rūšiavimą parneš kiekvienas į savo namus, paragins tai daryti artimuosius bei komandos draugus, o varžybos tarp komandų vyks ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir rūšiuojant“, - sako A. Skinulis.
Prie projekto „Mes rūšiuojam“ gali prisijungti visos švietimo ir mokslo įstaigos. Jau trečius metus vykstančiame aplinkosauginiame projekte 2013-2014 mokslo metais dalyvavo 1400 Lietuvos švietimo įstaigų. Šis gausus projekto dalyvių būrys nuo projekto pradžios jau surinko 550 tonų elektronikos ir 19 tonų baterijų atliekų. Į projektą aktyviai įsijungė automobilių servisai ir įvairios įmonės.
Kiekvienas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas kasmet suskirstomas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki sausio, kita prasideda kovą ir baigiasi vasarą. Akcijų metu nustatytu laiku į sutartas vietas prie mokyklų, įmonių atgabenama sena, nenaudojama elektronika, senos baterijos. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t. Įvairios susidarančios atliekos surenkamos ir iš automobilių servisų, fiksuojant atliekų rūšis ir kiekius. Pagal rezultatus projekto dalyviai yra skatinami įvairiais prizais.