Verslo atstovai pastebi, kad vis daugiau prekių ženklų ima orientuotis į tvarumą ir darną. Tačiau ne mažiau galimybių kurti vertę ir keisti pasaulį turi patys vartotojai.
Kaip teigiama, pasaulinės tausios pakuotės gamintojos „Tetra Pak“ išplatintame pranešime spaudai, šiuo metu įmonėms yra garbės reikalas bendradarbiauti su FSC. Tai yra pasaulinė pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas – palaikyti atsakingą miškotvarką pasaulyje.
„Siekiant padėti susigaudyti, kurių prekių gamintojai palaiko darnų verslą, įvairios medžiagos žymimos keletu skirtingų ženklų. Miškininkystėje ir medienos pagrindu gaminamų medžiagų pramonėje visame pasaulyje kaip darnaus verslo įrodymas naudojamas FSC (Miškų valdymo tarybos) ženklas, kuriuo patvirtinama, kad tiekimo grandinėje iki pat galutinio vartotojo buvo naudoti atsakingi miškininkystės metodai. FSC misija yra skatinti aplinkos apsaugos atžvilgiu tinkamą, visuomenei naudingą ir ekonomiškai perspektyvų miškų tvarkymą visame pasaulyje. FSC yra pasaulinė pelno nesiekianti organizacija, kurios tikslas yra palaikyti atsakingą miškotvarką pasaulyje“, - teigiama pranešime spaudai.
Kaip pripažino Pasaulio gamtos fondas, FSC gerina vandens ir gamtos apsaugą vykdant miškininkystės darbus, riboja chemikalų naudojimą ir mažina atliekų kiekius. Sertifikuojant pagal FSC standartus, reikalaujama rūpintis saugomomis rūšimis ir griežtai prižiūrima, kaip laikomasi miškų ūkio darbuotojų sveikatos ir saugos procedūrų.
„Popieriaus pagrindu pagaminta pakuotė yra svarbi nūdienos gyvenimo dalis ir, jeigu ji gaunama atsakingai tvarkantis miškuose, o panaudojus dar ir perdirbama, popierius yra labai tausi medžiaga. „Tetra Pak“, kaip pasaulinė tausios pakuotės gamintoja, itin vertina bendradarbiavimą su FSC“, - rašoma pranešime.
„Tetra Pak“ aplinkos apsaugos vadovė Baltijos šalyse Marija Slaidina paaiškina, kokių sprendimų gali imtis įmonės, norėdamos prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.
„Mūsų sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kur ištekliai vis labiau senka, o klimato kaita iš grėsmės virto realybe, būtina vertinti veiklą, gaminius ir pažangą iš darnos ir tvarumo perspektyvos. 75 proc. mūsų pakuotės sudaro kartonas, ji pasižymi puikiomis ekologinėmis savybėmis – yra lengva ir perdirbama, ją gaminant išskiriama nedaug anglies dioksido. FSC sistema padeda mums įsitikinti, kad miškai, iš kurių gaunama žaliava, tvarkomi atsakingai. Siekdami, kad visos „Tetra Pak“ pakuotės būtų tik iš atsinaujinančių žaliavų, taip pat kuriame aplinkosaugos naujovę – užsukamus dangtelius ir plastiko laminatą iš atsinaujinančios žaliavos – cukranendrių. Pasirenkama žaliava daug ką pakeičia – didesnė dalis žaliavų iš atsinaujinančių ir atsakingai tvarkomų šaltinių smarkiai sumažina poveikį aplinkai“, - pranešime cituojama M. Slaidina.