Turbūt šis faktas nustebins ne vieną namų šeimininkę ar šeimininką, tačiau tokia yra tiesa. Turėtumėte baimintis ne tik dėl to, kad ant kempinėlės esančios bakterijos keliauja ant visų plaunamų lėkščių, puodų ir stalo įrankių. Mokslininkai įspėja, kad bakterijos, kurios yra randamos ant virtuvinių kempinėlių, šluosčių bei pjaustymo lentos, gali sukelti net paralyžių.

Retas susimąsto, kas gali knibždėti ant daiktų paviršių. Dažnai to net žinoti nenorima. Tačiau ant 2,5 kvadratinio centimetro virtuvinės kempinėlės paviršiaus knibžda apie 10 milijonų bakterijų, o ant virtuvinės šluostės – maždaug milijonas.

Galima ir pajuokauti – geriau pjaustyti daržoves ant klozeto dangčio, nei ant pjaustymo lentos, nes ant pastarosios knibžda gerokai daugiau bakterijų.

Arizonos universiteto mikrobiologijos profesorius Čarlzas Gerba, tiriantis namų apyvokos daiktų bakterijų tipą bei plitimą, sako: „Klozeto dangtis, mikroorganizmų atžvilgiu, vienas švariausių daiktų jūsų namuose. Turime labiau susirūpinti dėl kitų namų apyvokos daiktų, pavyzdžiui, virtuvinių kempinėlių, šluosčių, daugkartinių pirkinių maišelių.

Kitas garsus Didžiosios Britanijos mikrobiologas Hugas Peningtonas, sutiko su kolega: „Virtuvinė kempinėlė tikrai nešvariausias jūsų namų apyvokos daiktas. Viskas būtų gerai, jei kempinėlę naudotume tik lėkštės ar kitų stalo įrankių nešvarumų nubraukimui po karštu vandeniu. Tačiau juk dažniausiai su ta pačia kempinėle lėkštes, puodus, kitus stalo įrankius pilnai išplauname – nublizginame.“

Profesorius pasakojo, kad baisiausias „parazitas“, kuris dažniausiai aptinkama ant virtuvinės kempinėlės paviršiaus – kampylo bakterija, kuri gali sukelti paralyžių.

Paprastai šios bakterijos šaltinis – naminiai paukščiai. Patekusi į žmogaus organizmą ši bakterija gali sukelti Guillain-Barre sindromą – pasklinda po periferinę nervų sistemą, todėl turi drastiškų pasekmių judėjimui. Būtent – paralyžuoja. Gijimo nuo šios bakterijos procesas komplikuotas – kartais gijimas gali užtrukti savaites, mėnesius ar net metus.