Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) iš vieno studento netikėtai konfiskavo krokodilinį kaimaną. Internete pastebėjus keistą skelbimą apie parduodamą didelį driežą departamento darbuotojams kilo įtarimas ir jie nutarė šį skelbimą patikrinti atidžiau.
Atvykus į įvykio vietą studento namuose departamento darbuotojai rado kuo tikriausią gyvą krokodilą. Studentas tikino nežinojęs, jog įsigijo tokį gyvūną – vaikinas tikino laikantis paprastą driežą. Tačiau po kelių mėnesių krokodilas ėmė sparčiai augti ir studentas suprato įsigijęs ne driežą, o plėšrų laukinį gyvūną.
Departamento brigada konfiskavo krokodilinį kaimaną iš jį nelegaliai laikiusio vaikino ir krokodilas atkeliavo į Lietuvos zoologijos sodą. Tada šis ropliukas tesvėrė 180 g. ir buvo 40 cm. ilgio. Šiuo metu Krokas, kaip jį pavadino sode dirbantys gyvūnų prižiūrėtojai, sveria 1 kg ir 300 g ir yra 63 cm. ilgio. Jis iki šios dienos gyveno Šaltakraujų gyvūnų laboratorijos terariume, kuris greit jam bus ankštas. Todėl zoologijos sodas aktyviai ieškojo remėjų naujam voljerui įrengti. Voljerą parėmė DPA – tarptautinė IT įmonė - ir jau nuo rytojaus lankytojai zoologijos sode vėl galės matyti krokodilą. Naujas voljeras atitinka gyvūnui laikyti būtinus reikalavimus ir užtikrins gyvūno psichologinį ir fizinį komfortą.
Krokodilinis kaimanas (lot. Caiman crocodilus) – aligatorinių (Alligatoridae) šeimos kaimanų rūšis. Paplitusi tropinėje Pietų ir Centrinėje Amerikoje: nuo pietų Meksikos iki vidurio Brazilijos, šiaurinės Bolivijos.
Plačiasnukis kaimanas gyvena stovinčiuose, užžėlusiuose vandenyse. Maitinasi daugiausia smulkiais bestuburiais, sraigėmis. Didesni kaimanai medžioja roplius, paukščius, žuvis. Seni kaimanai pajėgūs pagauti stambesnį žinduolį. Patelė netoli vandens padeda iki 40 kiaušinių ir juos užkasa. Jei temperatūra viduje viršija 32 °C gimsta patelės, jei neviršija – patinėliai. Jauniklius motina atidžiai prižiūri.
Žurnalistams pristatydami naująjį gyventoją Kauno zoologijos sodo darbuotojai aiškino, kad krokodilas gyvens labai geromis sąlygomis. Anot specialistų, šie gyvūnai gali daugintis ir nelaisvėje. Taigi tikėtina, kad krokodilas atsives palikuonių.
Darbuotojai tikisi, kad krokodilas netrukus taps žymiai ramesnis, nes persikels į didesnį terariumą. Manoma, kad jis buvo dirglus, nes jam trūko vietos.