„Anksčiau pažeidėjams išsisukti būdavo lengviau – bauda už tvarkos saugomose teritorijose pažeidimą galėjo būti skiriama per tam tikrą trumpą laiko tarpą, taip pat buvo būtina nustatyti konkretų asmenį, pažeidėją. Bet jau keletą metų aplinkosaugininkams išaiškinti šiuos pažeidimus yra paprasčiau“, – sako Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Marijus Tomkus.
Poilsiautojams, neatsakingai statantiems automobilius saugomose teritorijose, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena: nuobauda taisykles pažeidusiam asmeniui gali būti skiriama per dvejus metus, o pažeidimo protokolas surašomas ir siunčiamas transporto priemonės savininkui (valdytojui).
Taigi Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad nuobauda taisykles pažeidusiam asmeniui gali būti skiriama per dvejus metus nuo pažeidimo padarymo dienos, o pažeidimas fiksuojamas ne asmens, įtariamo administracinio nusižengimo padarymu, akivaizdoje, t. y. protokolas su administraciniu nurodymu surašomas ir siunčiamas transporto priemonės savininkui (valdytojui).
Jei nusižengimą padarė kitas asmuo, transporto priemonės savininkas turi per 30 kalendorinių dienų nurodytu būdu pranešti institucijai, kurios pareigūnas nustatė administracinį nusižengimą, reikiamus duomenis apie asmenį, vairavusį tuo metu, kai buvo padarytas pažeidimas.
Nustatant nurodytus administracinius nusižengimus, daromos transporto priemonės nuotraukos, kuriose užfiksuojami nusižengimai.
„Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo (parkavimo) aikštelėse arba kelio pakraštyje, užtikrinant galimybę keliu važiuoti kitoms transporto priemonėms. Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų“, – primena M. Tomkus.
Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad teritorija, kurioje, sprendžiant iš tam tikrų požymių, dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele: t. y. išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias.
Informaciją apie pažymėtus kelius, aikšteles, oficialias stovyklavietes ir kt. galite rasti saugomų teritorijų (parkų) direkcijose. Dėl veiklos saugomose teritorijose taip pat galite pasikonsultuoti su aplinkosaugos pareigūnais, paskambinę bendruoju pagalbos telefonu 112.
„Ypač noriu atkreipti Kauno marių regioninio parko lankytojų dėmesį būti atidiems ir automobilius statyti tik leidžiamose ir atitinkamais ženklais pažymėtose vietose. O pamatę pažeidimą, nedelskite – skambinkite 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995“, – primena M. Tomkus.