Išliksite sveiki
Pasak sveikos mitybos specialistų, maistiniai kviečių gemalai – tai natūralus vitaminų ir mineralų šaltinis. Ypač jie naudingi žiemos metu, kai lauke šalta, plinta įvairūs virusai, o visiems šeimos nariams ypatingai svarbu stiprinti savo imunitetą bei pasirūpinti gera savijauta.
Kviečių gemaluose esantis cinkas padeda daugintis leukocitams, baltiesiems kraujo kūneliams, kurie yra pagrindinė imuninės sistemos dalis, kovojanti su infekcijomis ir ligomis. Cinkas taip pat padeda išlaikyti sveiką odą ir nepažeistas gleivių membranas – pirmąsias kliūtis, su kuriomis susiduria į organizmą patekusios infekcijos.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vartojant kviečių gemalus, sustiprinamas antioksidantų aktyvumas organizme. Tuo tarpu antioksidantai, kaip žinoma, sunaikina ligas sukeliančius mikroorganizmus bei sumažina arba iš viso pašalina sunkių ligų tikimybę, taip stiprindami žmogaus imuninę sistemą.
Sudie nereikalingi kilogramai
Maistiniai kviečių gemalai taip pat gali būti puikus ir skanus dietinis produktas. Mitybos specialistai pripažįsta teigiamą grūdų ir jų gaminių poveikį žmogaus organizmui: virškinimui, kraujotakai, nervų sistemai. Be to, kviečių gemalai suteikia energijos daug protiškai dirbantiems, aktyviai sportuojantiems žmonėms, gerina smegenų veiklą, o svarbiausia – suteikia sotumo jausmą, suvalgius jų vos keletą gramų.
Kai kuriose vaistinėse ar sveiko maisto parduotuvėlėse galima rasti lieknėjimui skirtų mišinių, kurių pagrindą sudaro būtent kviečių sėlenos ir gemalai, moliūgų, saulėgrąžų ir kitokios sėklos, riešutai bei javų dribsniai. Tokiame produkte gausu riebalų, tačiau jame esantys gemalai ir sėlenos suteikia sotumo jausmą, todėl nesinori daug valgyti ir pamažu ima kristi svoris. Be to, šiame mišinyje yra daug skaidulų, todėl jis puikiai valo žarnyną.
Panašų mišinį galima pasigaminti ir namuose, į jį įtraukiant anksčiau minėtus produktus bei avižinius ar kukurūzų dribsnius. Tam, kad būtų matomas rezultatas, mišinį reikėtų valgyti prieš pietus ir vakarienę.
Nereikėtų pamiršti, kad kviečių gemalai yra labai maistingi, todėl per parą termiškai neapdorotų maistinių gemalų rekomenduojama suvartoti vidutiniškai 2-4 valgomuosius šaukštus. Jų vartojimą reikėtų derinti ir su kalorijomis, gaunamomis iš kitokių valgomų maisto produktų. Kitu atveju, dieta gali būti neveiksminga.