Farmakologė Niraj, rašanti tinklaraštį „Renegade Pharmacist“, išsamiai surašė, kokią žalą kokakolos gėrimas daro mūsų kūnui.

Per pirmas 10 min.: į kūną patenka 10 šaukštelių cukraus (100 proc. rekomenduojamos dienos normos). Jūs iš karto neapsivemiate nuo saldumo, nes gėrime esanti fosforo rūgštis sušvelnina skonį.

Per 20 min.: organizme šokteli cukraus lygis, pagaminama daug insulino. Kepenys reaguoja paversdamos visą įmanomą cukrų riebalais.

Per 40 min.: baigtas kofeino įsisavinimas. Akių vyzdžiai išsiplečia, pakyla kraujospūdis, tada kepenys išskiria daugiau cukraus į kraują. Dabar smegenyse užblokuoti adenozino receptoriai, todėl neima mieguistumas.

Nuotr. Shutterstock

Po 45 min.: organizmas ima gaminti daugiau dopamino, stimuliuojami malonumo centrai smegenyse. Lygiai taip veikia heroinas.

Po 60 min.: fosforo rūgštis susieja kalcį, magnį ir cinką storojoje žarnoje, taip paspartinama medžiagų apykaita. Didelė cukraus ir dirbtinių saldiklių dozė skatina daug kalcio pasišalinti su šlapimu.

Po 60 min.: pasijunta diuretinės kofeino ypatybės (tai reiškia, kad norite šlapintis). Taip pat pašalinamas kaulams skirtas kalcis, magnis ir cinkas, taip pat natris, elektrolitai ir vanduo.

Euforijai pasibaigus organizmas ima reikalauti naujos cukraus dozės. Žmogus gali pasidaryti dirglus, apatiškas. Tiesiogine to žodžio prasme išsisiojote visą kokakoloje buvusį vandenį kartu su medžiagomis, kurios buvo skirtos kaulams ir dantims.