Praleidau gerą valandą arbatos parduotuvėje kamantinėdama pardavėją - juk nesinori taip sunkiai sutaupytų dienpinigių išleisti katei maiše. O ir dovanoti nesinori bet ko - močiutė yra šviesiausio proto ir geriausios širdies žmogus mūsų kvankų giminėje. Tikiuosi, mano dovana padės tai širdžiai ir toliau plakti muilo operų ir televizijos loterijų ritmu.
Kadangi negalėjau apsispręsti, nupirkau jai ir juodos, ir žalios arbatos. Jau labai jos abi naudingos.
Juodosios arbatos privalumai:
Šis gėrimas veikia kaip puiki profilaktikos priemonė prieš vėžį. Reguliariai vartojama juodoji arba veikia kaip prevencijos įrankis prieš skrandžio, krūties bei gaubtinės žarnos vėžį. Taip pat joje esančios anti-kancerogeninės medžiagos gali padėti kovoti ir su kitomis vėžio formomis.
Juodoji arbata dar žinoma dėl savo savybių naikinti įvairias ligas sukeliančius virusus. Reguliarus jos vartojimas sumažins riziką susirgti plaučių uždegimu, odos infekcijomis ar viduriavimu.
Juodoji arbata taip pat mažina širdies smūgio tikimybę. Juodoji arbata mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir arterijas apsaugo nuo užakimo.
Juodoji arbata kartais vadinama jaunystės eliksyru. Yra sakoma, jog kasdienis jos vartojimas atitolina senėjimo procesą. Nenuostabu, kad arbata yra ir grožio priemonių sudėtyje.
Žaliosios arbatos privalumai:
Žalioji arbata apdovanota atpalaiduojančiomis savybėmis. Ji turi daug didesnį relaksacinį poveikį negu juodoji arbata ir ją rekomenduojama gerti ne rytais, o vakarais.
Daugelis savo dienos neįsivaizduoja be dozės kofeino. Žalioji yra viena iš mažiausiai kofeino turinčių arbatos rūšių. Puodelyje juodos arbatos yra apie 40-42mg kofeino, o žalios - iki 22mg. Taigi, jei norite sumažinti kofeino normą, žalioji arbata yra geriausias pasirinkimas.
Žalioji arbata yra žinoma dėl savo stiprinamųjų savybių. Reguliarus jos vartojimas itin stiprina imuninę sistemą.
Jeigu laikotės dietos, žalioji arbata (žinoma, be cukraus) yra vienas idealiausių gėrimų jūsų racionui. Ji greitina metabolizmą ir taip prisideda prie riebalų deginimo.