Bėrimas po skutimosi – tai uždegimas, sukeltas infekcijos. Tad jį galima gydyti kaip bet kurį odos sudirgimą.

Vis dėlto bėrimą dažniausiai įtakoja odos jautrumas (juk ir beria dažniausiai ten, kur oda pati ploniausia ir švelniausia) – juk jūs nuskutate negyvas ląsteles, tad niežtėjimas – tik reakcija.
Pasak kosmetologų, norint idealių skutimosi rezultatų, pirmiausia šiukšliadėžėn turi keliauti vienkartiniai peiliukai. Jie – pigesni, prastesnės kokybės, ne tokie aštrūs, vadinasi, norėdamos nusiskusti kuo švariau, peiliuką spausite stipriau... tai pati didžiausia klaida. Jeigu skutimosi peiliukas aštrus, jo spausti išvis nereikia, plaukas nuskutamas ir taip, o oda apsaugoma nuo pažeidimo.

Man, asmeniškai, bikinio zoną ir pažastis mažiausiai beria, kai jas skutu sausas, tačiau kosmetologai pataria skustis po dušo ar vonios – kuomet plaukas suminkštėja, tampa paslankesnis. Skustis reikia palei plaukų augimo kryptį, trumpais judesiais (kuo ilgesnis jūsų mostas, tuo labiau spausite peiliuką).

Nusiskustą odą galite nuraminti perbraukdama leduku arba nuvalydama jautriai odai skirtu toniku (aš renkuosi paprastą ramunėlių arbatą, kurią, jei netingiu, sušaldau į kubelius).
Taip pat raminančiai veikia medaus arba avižinės košės kompresai (išvirusios avižinius dribsnius, į košę įmuškite vieną kiaušinį ir įdėkite šaukštelį valgomosios sodos, gautą masę užtepkite ant sudirgusios odos ir po 15 minučių nuplaukite šiltu vandeniu).

Jeigu nepadeda kaukės, vaistinėje įsigykite odos sudirgimą mažinančio, antiseptinio tepalo.
Toms, kurių oda JAU išberta po skutimosi, patarčiau sudirgusias vietas patepti glikolio rūgštimi arba salicilo spiritu. Jos dezinfekuoja ir greitina gijimo procesą.

O kaip JŪS raminate odą po skutimosi? Kokius triukus naudojate?