Dažniausiai odos pagražinimo procedūros yra neskausmingos ir visiškai minimalios, o rezultatai matosi iškart ir išlieka ilgam. Anot specialistų, tokių grožio procedūrų pasirinkimas yra gana gausus. Tačiau siekiant greitų ir efektyvių rezultatų išskiriamos trys populiariausios: cheminis odos šveitimas, švelnus veido odos patempimas ir odos atgaivinimas.

Veido odos atjauninimas

Odos būklė labai gerai atspindi žmogaus savijautą, sunkūs kasdieniniai darbai ir stresinės situacijos kaskart palieka savo pėdsaką — oda praranda stangrumą, skaistumą ir švytėjimą. Švelnus veido odos atjauninimas padeda atsikratyti visų išvardintų grožio priešų, negana to, pastebimai išlygina raukšleles.

„Procedūra atliekama lazeriu, kurio energija pasiekia viduriniuosius odos sluoksnius. Kadangi čia nenaudojami jokie pjūviai ar injekcijos, šalutinis efektas gana neryškus: jaučiamas nežymus odos tempimas, išsausėjimas. Galutinį rezultatą galima įvertinti prabėgus savaitei po procedūros“, - tvirtina klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja-dermatologė Natalija Jasaitienė.

Intensyvus odos drėkinimas

Kiekviena moteris į savo dienotvarkę turėtų įtraukti vieną iš pagrindinių sveikos odos priežiūros procedūrų – odos drėkinimą. Dažnai tam neatrandama laiko ir oda prastai prižiūrima. Tam, kad galima būtų atgaivinti išsausėjusią odą, reikia griebtis papildomų priemonių. Šiam tikslui pasiekti, grožio specialistai rekomenduoja naujos kartos odos drėkinimo metodą — biorevitalizaciją. Šios procedūros metu į vidurinį odos sluoksnį mikro adatėlių pagalba suleidžiama grynos hialurono rūgšties.

„Šiai procedūrai specialaus pasiruošimo nereikia, ji atliekama vos per kelias minutes. Pojūtis toks, lyg uodas įgeltų, tačiau neaptiksite tokių patinimų, kaip būna po šio vabzdžio „pasidarbavimo“. Rezultatas — oda tampa elastinga ir pilna drėgmės, o smulkios raukšlelės išnyksta. Ši procedūra ypač tinka riebios odos savininkams ir alergiškiems žmonėms“, — teigia gydytoja-dermatologė N. Jasaitienė.

Cheminis odos šveitimas

Šveitimo procedūra atliekama norint išlyginti ir atgaivinti veido ar net viso kūno odą, pagerinti jos struktūrą, suteikti šviežumo pojūtį. Šios procedūros metu naudojami bevandeniai cheminiai šveitikliai, kurie parenkami pagal paciento odos tipą ir lūkesčius. Kūno šveitimui naudojamos skirtingos rūgštys, pavyzdžiui: migdolų, glikolio, salicilo, pieno. Rūgščių kokteiliai kryptingai veikia giliausius odos sluoksnius ir mažai dirgindami odą skatina tolygų medžiagų pasiskirstymą. Procedūros metu pašalinamos senos ir negyvos epidermio ląstelės, skatinamas jų atsinaujinimas. Poveikis matomas jau po pirmosios procedūros.

„Pats cheminis odos šveitimas trunka apie 10 minučių. Jo metu jaučiama šiluma, retkarčiais nežymus skausmas – tai reakcija, parodanti, kad preparatas skverbiasi į viršutinius odos sluoksnius. Galiausiai oda nuraminama ir drėkinama. Priklausomai nuo gydytojo naudoto šveitiklio koncentracijos, po procedūros gali atsirasti nežymus paraudimas ar nedidelis odos pleiskanojimas. Tačiau šie požymiai palaipsniui išnyksta per 3 dienas“, — apie procedūros eigą pasakoja gydytoja-dermatologė.