Surašiau kelis svarbius niuansus, į ką verta atkreipti, jei gyvenate standartiniame bute ar persikeliate į mažos kvadratūros, bet aukštas patalpas (loftą). Patarimai padės praplėsti erdvę ir rinktis tik būtinus ir išskirtinius daiktus.
* Dažykite visą būsto erdvę viena spalva. Geriau, kad tai būti šviesūs, pasteliniai atspalviai - karamelės, smėlio, pieno, balta, žalsva.
* Kur įmanoma, pavyzdžiui vonioje ar prieškambario spintoje, įstatyti slankiojančias duris. Jos padės taupyti erdvę, atidarant neklius niekur.
* Gyvenamoje erdvėje naudokite pertvaras - pastatomą širmą-armonikėlę, lentyną, matinio stiklo plokštę, portjeras. Už pertvaros galėsite įrengti darbo kambarį ar pastatyti lovą.
* Jei priešais nėra kaimynų, atsisakykite sunkių naktinių užuolaidų. Kabinkite žaliuzes ar romanetes, priderintas prie sienų spalvos. Pirmenybę teikite lengviems audiniams.
* Nepirkite baldų, kuriems reikia erdvės - supamųjų krėslų, fotelių ir sofų storais ranktūriais. Užteks sofos-lovos (pravers ir svečiui), kelių sulankstomų kėdžių, pagalvėlių ar pufų. Jie neužima erdvės, juos lengva pernešti, pastumti.
* Pagalvokite apie stalelį ar širmą su ratukais. Tokie baldai leis keisti interjerą, kai šis pabos. Be to, jei reikės išskleisti sofą, žurnalinį stalelį lengvai pastumsite.
* Mažoje erdvėje nepamirškite veidrodžių - jie praplečia erdvę, suteikia jai prabangos, iškilmingumo.
* Jei lubos aukštos, pagalvokite, gal ten verta įrengti antrą aukštą - paguldyti čiužinį miegui ar įrengti biblioteką.
* Sumaniai išnaudokite erdvę palubėje - gali būti spintelių ar lentynų eilė, kur nuguls retai naudojami, bet mieli daiktai. Tokiu atveju pasirūpinkite sulankstomomis kopetėlėmis.
* Palovis ar pufai - taip pat gera smulkmenų saugykla.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Kefyro kokteilis lieknėjimui: per mėnesį - iki 6 kg!
25 būdai panaudoti senas pėdkelnes
Šukuosenos, kurios jaunina
* Praplatintos palangės gali tapti kompiuterio stalu ar virtuvės darbastaliu.
* Neužmirškite stalų-transformerių, montuojamų prie sienos. Galėsite ir valgyti, ir dirbti čia.
* Jei yra galimybių grindyse įrengti pakopas, suskirstykite taip erdvę: vienoje įrenkite svetainę su virtuve, kitoje - miegamąjį. Salelės pagyvina namus.
* Nepamirškite spalvinių akcentų, kurie sukuria harmoniją namuose.
* Maža erdvė netgi, sakyčiau, privalumas, nes turite pasilikti tik tai, kas būtina, išgryninti namus nuo nereikalingų detalių. Pamatysite, kad iš tiesų žmogui reikia visai nedaug, o visa kita - tik žaidimas, prisirišimas prie daiktų ar komforto sampratos pasekmė.
Ir dar - kaip prieš vartodamos vaistus tariatės su gydytoju, taip prieš darydamos pertvarką namuose, pasikonsultuokite su architektu bei dizaineriu. Sėkmės!
O dabar apžiūrėkite galimybes jaukiai ir stilingai gyventi nedideliame bute: