Kodėl tokios geros merginos ir moterys dažnai yra vienos? Kodėl jų daugėja?
Nežiūrėsime į tas priežastis, kad toks jų pasirinkimas – jos nusprendusios, kad vienai gyventi geriau. Kalbėsime apie tas dailiosios lyties atstoves, kurios iš tiesų ilgisi gyvenimo draugo, pakeleivio, vyro, su kuriuo norėtų dalintis savo gyvenimu, tačiau niekaip tokio asmens neatranda.
Nenori keisti įprasto gyvenimo būdo
Jai 30-35 metai. Ji visiškai gali savimi pasirūpinti ir tai daro labai uoliai: nusiperka butą, automobilį, nes turi puikų darbą, jame yra itin vertinama už profesionalumą bei kompetenciją. Ji yra pati savo gyvenimo šeimininkė, kuri jau įpratusi prie tokio režimo: darbas, pomėgiai, laisvalaikis su draugais. Kitoms plaukai ant galvos šiaušiasi, kai pradeda suvokti, kaip tektų į tokį patogų ir nusistovėjusį gyvenimą įsileisti kitą žmogų ir gal net kūdikį. Viskas griūtų iš pamatų, iliuzinė ramybė sugriūtų. Todėl vyras nėra geidžiamas kaip vyras „pilnu etatu“. Reikia tik susitikimams, komplimentams, poreikių patenkinimui. O vyras jaučia, kada jis moteriai reikalingas, kada jis yra pilnatvė ir atrama, o ne gyvas vibratorius.
Be to, moterys, kurios tik įtraukia pabuvimą su vyru į savo dienotvarkę, bijo pripažinti, kad iš tiesų jo nepažįsta ir savęs visos jam neparodo, neatskleidžia. Turi tik nugriebtas akimirkas, o paskui gyvenamas nusistovėjęs gyvenimas. Neduokdie, jį sutrikdys vyro drabužiai spintoje, vaiko žaislai ar mišinukų kvapas. Gyvenamas sterilus, tvarkingas gyvenimas. Ar tokia moteris laiminga? Jei savęs neapgaudinėja, jeigu tik to reikia, - taip. Tačiau jei santykiai vystysis ir norėsis daugiau, apsigyvenus po vienu stogu gali atsirasti problemų - nesugebėjimo sugyventi su kita asmenybe. Ankšta... Susikurta iliuzija sugrius.
Kliudo kompleksai
Labiausiai mūsų gyvenimą veikia tie dalykai, kuriuos atsinešame iš vaikystės: neteisingas auklėjimas, likusios nuoskaudos, žeminimas, nepasitikėjimas savimi, žema savivertė, baimę patirti artumą, užmegzti emocinį ryšį. Nepasitikėjimas savimi gimdo nerimą, baimę priešais vyrą. Tokia moteris nuolat stengiasi įtikti, patikti. Meilė jai – tarsi atlygis už tai, kokia ji gera.
Tokių kompleksų kupina moteris netrauks vyro. Jis tikrai neims knaisiotis jumyse kaip psichologas ir ieškoti tokio elgesio bei charakterio priežasčių. Jis dairysis atviresnės moters, su kuria bendravimas teikia džiaugsmą ir smalsumą, susidomėjimą ja kaip asmenybe, o ne psichoterapeuto kliente. Todėl jei moteris nedirbs su savimi, neturės noro ir plano keistis, atsikratyti to, kas kliudo užmegzti ir palaikyti sveikus santykius su vyru, tol jos pažintys bus nesėkmingos, O tai, beje, ją irgi stums gilyn į duobę, nes sukurs kaltės jausmą ir dar didesnį savęs nepriėmimą arba kaltės permetimą kitam: „Man visada nesiseka“, „Visi vyrai nevykėliai“.
TAIP PAT SKAITYKITE:
7 būdai mėgautis vienišės statusu
PORA. Kuris dominuojate jūsų santykiuose?
Kiek laiko pora turėtų leisti drauge?
Šeimos modelio transformacija
Tikrai pažįstate žmonių (o gal net pati esate viena iš jų), kurie, matę tėvų šeimos modelį, perlenkia lazdą ir viską daro, kad tik to nebūtų: nenori ginčų, kaip ginčydavosi tėvai, vengia konfliktų, kurių prisižiūrėjo šeimoje. Patirtas šaltasis karas šeimoje tokioms moterims tarsi padiktuoja genialų sprendimą – būsiu geresnė nei mano tėvai, mano šeimoje to tikrai nebus. Ir tuomet daroma viskas, kad būtų išvengiama aštrių kampų: nutylima, nepasakoma pastabų, apsimetama, kad nežeidžia vyro priekaištai, nieko nereikalaujama iš vyro. Ir dar baiminamasi, jog ta idilė gali iširti. Blogai – baimė neleidžia žmogui visiškai atsiskleisti, varžo asmenybę taip, kad ji nei pati nori ir gali būti nuoširdi, nei sveikai ir atvirai gali priimti partnerio nuoširdumą. Derėtų suvokti sveikų santykių formulę – atvirumas, pokalbiai, kompromisai ir noras augti šeimoje, puoselėti meilę. O jei moteris elgiasi taip, kad tik nekartotų tėvų klaidų, tai ji gyvena ne savo, o kitų žmonių primestą gyvenimą.
Siauras bendravimo ratas
Kad moteris turėtų galimybę bendrauti su įdomiais ir skirtingais žmonėmis, neabejotinai jai reikia kažkur išeiti, su kažkuo susipažinti. Jei režimas yra tik biuras-parduotuvė-namai, tai galimybės sutikti žmogų yra labai ribotos. Tiesa, yra dar pažinčių svetainės. Tačiau ratas irgi apibrėžiamas – ieškai tik iš to, kas ten užsiregistravęs.
Per platus bendravimo ratas
Neįtikėtina, tačiau tai irgi gali tapti kliūtimi. Jei moteris visur išbarsto save, skiria laiką giminaičiams, draugams, pažįstamiems, neapsikenčia vienatvės ir nemoka būti pati viena, nebrangina to laiko su pačiu įdomiausiu žmogumi – savimi, tai ar ką nors sudomins? Kaip galima norėti to, kas yra visų? Per didelė socializacija suformuoja tam tikrus įpročius, kai nemokama sustoti, įsiklausyti, pastebėti, suprasti. Toks slinkimas paviršiumi per visas veiklas tarsi gyvenimo imitacija, įsivaizdavimas, jog dienos neina beprasmiškai, kažkas nuveikiama, padaroma. Tai tik savęs apgaudinėjimas. Be to, naujas žmogus, su kuriuo moteris susipažįsta, po kiek laiko suvokia, kad jam bus atseikėjami laiko trupiniai – nuo visų veiklų, jis nebus svarbi gyvenimo dalis, dėl kurios moteris norės perstumdyti savo prioritetus. Be to, pastebi, jog moteris bendrauja su begale vaikinų, vyrų ir padaro išvadą, kad jai reikia dėmesio visų, o ne jo vieno... Kam jam įrodinėti, kad jis yra tas vienintelis, jei moteris savo veiksmais to neparodo? Taigi vakarėlių liūtės ir laimingomis save vadinančios moterys turėtų savęs paklausti: ar tikrai elgiuosi sąžiningai ir teisingai su savimi ir savo gyvenimu? Ar gerbiu save ir savo laiką, jei jį taip atsainiai visiems dalinu? Tie socializacijos partneriai nesėdės prie Kūčių stalo ir nelaikys už rankos, kai darysitės medicininius tyrimus. Norėsis to vieno – stipraus žmogaus, jus suprantančio ir palaikančio. Tačiau ar padarėte viską, kad toks ateitų į jūsų gyvenimą?
Skaudi patirtis
Visai nereiškia, kad jei vienas vyras apkartino gyvenimą, tai ir visi blogi. Tačiau jei moteris nesugebės atleisti, pamiršti nuoskaudų, tai ji bus nepakanti kitiems vyrams, griežtai ir sarkastiškai juos vertins, jais nepasitikės. Išties sudėtinga kurti santykius, kai negali pasitikėti, kai visus vyrus lygini su tuo, kuris įskaudino, ir vis ieškai ydų, trūkumų ar galimos neištikimybės apraiškų. Sukurti harmoningų santykių tai tikrai nepadės. Būtina atrasti jėgų savyje susitaikyti su realijomis, jas priimti, padaryti išvadas ir vėl atvirai bei išmintingai įsileisti žmogų į savo gyvenimą. Be geranoriško nusiteikimo, be vilties ir tikslų nebus gyvenime dinamikos, augimo. Skaudžią patirtį priimkite kaip pamoką pažinti žmogų, situacijas, savo reakcijas bei gebėjimą tvarkytis su emocijomis.
Stereotipinis elgesys
Prisiskaičiusios knygų, brošiūrų apie blogas mergaites, kurioms atitenka viskas, apie atjautą ir moteriškumą, apie gebėjimą būti karaliene ir gauti viską, moterys dažnai sutrinka ir pradeda taikyti santykiams modelius: elgiasi kaip supratinga draugė, būna mama, vaizduoja reiklią kalę ar jautrią seselę. Tačiau tie vaidmenų žaidimai niekaip nepadeda rasti vyro. Be to, kiek gi galima žaisti? Juk moteriai bręstant, kaukės pamažu slenka nuo veido, ji nori, kad ją priimtų tokią, kokia ji yra. Toks prisiimtas elgesys, vadovaujantis stereotipais, o ne konkretaus žmogaus pažinimu, konkrečia situacija, - tai kelias į saviapgaulę. Vienodų žmonių nebūna, ir universalių kodų nėra. Todėl sukdamasi užburtame vaidmenų rate, tokia moteris galiausiai lieka vieniša.
Pozicijos kietumas ir nelankstumas
Turėti nuomonę yra viena, tačiau aklai jos laikytis, neišgirsti kitų nuomonių apie save, netgi vertingų kritikių pastabų, yra daugiau nei kvaila. Nepripažinti savo klaidų ar besikeičiančios nuomonės yra dvasios stagnacija. Dažnai vienišė jaučiasi teisuolė, niekada neklystanti. Ji rengiasi, kaip jai patinka, o jeigu vaikinams nepatinka, tai čia jų problema. Ji nemoka būti lanksti ir diplomatiška, empatijos irgi nerasta. Tai niekaip nesusiję su nuolankumu ar pataikavimu, bet dažnai ji tokiu elgesiu tik atbaido. Ji juk visuomet teisi! Kas ne su manimi, tas prieš mane, ir tegu apsikasa likusiais rudeniniais lapais! Jei pastebėsite tokią moterį, jos netgi gestai būna kampuoti, eisena ryžtinga, o kalbėjimo tonas toks, kad vietos diskusijai nėra - jos žodis paskutinis. Apie ką su tokia moterimi kalbėti? Kur flirtas, lengvumas ir žavesys? Kur švelnumas, meilumas ir atsidavimas? Beje, vienas vyras yra pasakęs, jog tokios moterys nekaltos - be vyro jos ir tampa tokios kampuotos, tokios stačiokės. Turėtų vyrą, būtų minkštesnės. Kaip manote, tai tiesa?
ĮDOMU. Mokslininkai atliko eksperimentą ir išsiaiškino įdomų dalyką. Moterys, kurios linkusios sukurti šeimą, visuomet atkreipia dėmesį į geriausias vyro savybes ir absoliučiai nepastebi trūkumų. O potencialios vienišės, atvirkščiai – pirmiausia vyruose ieško trūkumų, ydų.