Skyrybos ir santykiai su moterimis
1972 m. pora ėmė gyventi atskirai, dar po metų oficialiai išsiskyrė. Greitai E. Presley apsigyveno su dainų kūrėja, Memfio grožio karaliene Linda Thompson.
Priklausomybė nuo vaistų
Aštuntą dešimtmetį E. Presley tapo priklausomas ir nuo vaistų, kuriuos jam išrašydavo gydytojai. Jis daug metų piktnaudžiavo narkotikais ir alkoholiu, o 1973 m. du kartus perdozavo barbitūratų, po pirmo incidento tris dienas pragulėjo komoje. E. Preley teisino savo priklausomybę nuo vaistų tuo, kad juos jam skiria medikai.
Nors ir turėjo priklausomybę nuo vaistų, E. Presley aktyviai koncertavo, rengdavo intensyvius turus, gyveno labai įtemptai.
Apsaugininkai iš Memfio mafijos
Didžiąją karjeros dalį E. Presley koncertiniuose turuose lydėjo Memfio mafijos nariai, kurie buvo jo bičiuliai ir atlikdavo apsaugininkų vaidmenį. Daugelis muzikos istorikų manė, kad tie žmonės tiesiog naudojosi dainininko šlove ir darė jam neigiamą įtaką, skatino lėbauti ir šėlti.
Didžiulis antsvoris ir prastėjanti sveikata
Bėgant metams Elvio sveikata visiškai suprastėjo, jam išsivystė glaukoma, buvo didelis kraujospūdis, streikavo kepenys ir žarnynas, o padėtį sunkino narkotikai ir priklausomybė nuo vaistų. Jam darėsi sunku koncertuoti, kartais koncertus atšaukdavo. Lieknas, žavus rokenrolo karalius aštunto dešimtmečio pradžioje tapo neatpažįstamu.
E. Presley įrašinėjo naujas dainas, tačiau gerokai mažiau, lyginant su karjeros pradžia. Nuo 1973 m. liepos iki 1976 m. spalio jis įrašė šešis naujus albumus, tačiau tik trys sulaukė populiarumo.
Tūkstančiai žmonių susirinko prie dainininko namų „Graceland“, kuriuose jis buvo pašarvotas atvirame karste. Rugpjūčio 18 d. apie 80 000 žmonių lydėjo katafalką į kapus.
Pomirtinė rokenrolo karaliaus nuotrauka netgi buvo išplatinta laikraščių pirmuose puslapiuose, o liūdna žinia apskriejo visą pasaulį.