Tačiau patį kūrinį gaubia įvairios legendos. Net kalbama, kad jis yra prakeiktas. Kaip kitaip galima paaiškinti faktą, kad nuo to laiko, kai baigėsi serialo filmavimas, jau mirė 18 jame vaidinusių aktorių.
O Olegas Basilašvilis prarado balsą būtent tą akimirką, kai sakė Volando monologą.
Gydytojai jam diagnozavo kraujo išsiliejimą į dešinę balso stygą. Ilgą laiką gydytojai pylė jam vaistus tiesiai į gerklas, leido vaistus...
Aleksandras Adabašjanas, kuris suvaidino Berliozą, kalbėjo, kad kai kurie aktoriai juokais naudojo virš romano pakibusį prakeiksmą kaip švelninančią aplinkybę: „Aš apskritai negeriu, o čia ryte degtinės butelis prie lovos stovi. Kaip galėjau susilaikyti?“ arba „Nustačiau žadintuvą 7 val., o jis 10-tą nuskambėjo. Kažkokia velniava!“ Nors pats aktorius po filmavimo atgulė nuo širdies smūgio, jis vis dėlto nelinkęs sieti šių įvykių.
Įdomu ir tai, kad praktiškai visi šie aktoriai – atsarginiai. Volandą turėjo vaidinti Olegas Jankovskis, o Berliozą – Kaliaginas. Pastarąjį ištiko du infarktai iš eilės ir jis kategoriškai atsisakė vaidmens. Maškovas vyko į perklausą Meistro vaidmeniui, bet pakliuvo į automobilio avariją, ir taip pat atsisakė vaidinti.
Žmonės įvairiai vertina prakeiksmą, susijusį su „Meistru ir Margarita“. Juk, pavyzdžiui, po serialo „Sudaužytų žibintų gatvės“, mirė dar daugiau jame suvaidinusių aktorių, bet niekas nekalba apie jokius prakeiksmus. O tas pats Andrzejus Wajda, kuris ekranizavo romaną 1971 metais, gyvas iki šiol...
Galiausiai, kiekvienas pats turi teisę nuspręsti, ar tikėti romano „Meistras ir Margarita“ prakeiksmu, ar ne.