Prancūzijos mokslininkai įspėja, kad didžiausia rizika gresia pardavimų ir verslo srityje dirbantiems žmonėms, kurie eidami iš susitikimo į susitikimą su savo vadovais bei klientais nuolat bendrauja mobiliuoju telefonu.

Dauguma žmonių mobiliaisiais telefonais kalba vidutiniškai dvi su puse valandos, tačiau veiklūs profesionalai šį vidurkį gerokai viršija.

Labiausiai smegenų vėžiu rizikuoja susirgti tie darbuotojai, kurie per visą savo karjerą mobiliuoju telefonu kalba daugiau nei 900 valandų. Tyrėjai tokias išvadas padarė ištyrę 253 gliomos ir 194 meningiomos atvejus, užfiksuotus keturiose Prancūzijos ligoninėse nuo 2004 iki 2006 m.

Pacientų duomenys buvo sulyginti su 892 sveikų žmonių duomenimis, siekiant rasti skirtumus tarp šių dviejų grupių. Paaiškėjo, kad intensyviai naudojant mobiliuosius telefonus, rizika susirgti išauga triskart.

Rizikos grupėje esantys asmenys mobiliuosius telefonus naudojo 2–10 metų, vidurkis – 5 metai.

Bordo universiteto tyrimas, kurio išvados buvo paskelbtos leidinyje „British Occupational and Environmental Medicine journal“ yra naujausias įrodymas, koks potencialus pavojus gresia pernelyg intensyviai naudojantis mobiliaisiais telefonais.

Prancūzijos lobistų grupė „Priartem“ paragino šalį griežčiau reguliuoti elektromagnetinių bangų naudojimą. Grupės prezidentė Janine Le Calvez laikraščiui „Le Parisien“ sakė: „Kiek dar įrodymų reikės surinkti, kol bus įvestos visuomenę apsaugančios priemonės. Ypač tai aktualu kalbant apie vaikus, kurie mobiliuosius telefonus pradeda naudoti nuo 13 metų“

Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinė onkologinių tyrimų agentūra elektromagnetines bangas, įskaitant ir tas, kurias išskiria mobilieji telefonai, priskyrė galimų kancerogenų kategorijai.

Tačiau Rogeris Salamonas iš Bordo Visuomenės sveikatos, epidemiologijos ir plėtros instituto (ISPED), kuriame ir buvo atliktas tyrimas, visus ramina: „Nėra jokio reikalo panikuoti. Tai nereiškia, kad visi, kas skambina mobiliuoju telefonu, būtinai susirgs smegenų vėžiu.“

Pačiame tyrime skelbiama: „Sunku apibrėžti rizikos lygį, jei išvis įmanoma. Ypač dėl to, kad mobiliųjų telefonų technologijos nuolat tobulėja“.

Mokslininkai apibendrina, kad reikia atlikti daugiau tyrimų ir išsiaiškinti potencialų ilgalaikį mobiliųjų telefonų poveikį žmonių sveikatai.