Todėl būtina pasirūpinti apsauga nuo šių mažų kraujasiurbių. Tikrai neverta pirkti brangių, smirdančių purškalų - apsauga nuo uodų gali būti natūrali, saugi ir gardžiai kvepianti.
Eteriniai aliejai - uodų priešai
Uodai labai nemėgsta aitrių, intensyvių eterinių aliejų kvapų, o žmogaus nosiai jie yra gardūs ir mieli. Pavilgykite drabužių kampučius eteriniu aliejumi arba praskiedusios su paprastu aliejumi tepkite ant kūno. Geriausia naudoti kedrų, eukaliptų, bazilikų, levandos, čiobrelių, citrinos, kvapiųjų citrinžolių, pipirmėtės, rozmarino eterinius aliejus. Šiais aliejais galima gydyti ir niežtinčius įgėlimus. Bėda tik ta, kad jie veikia gana trumpai - vos 20 minučių. Todėl tai nėra pati geriausia priemonė ilgoms išvykoms į gamtą.
Citrinų kerai
Citrinų žievelės magiškai nuvaiko uodus. Įtrinkite žievelėmis tas kūno vietas, kurių nedengia drabužiai arba dengia labai ploni audiniai. Ir kvepėsite, ir įkandimų išvengsite. Jei žievelių kvapas jums per daug aštrus, būdamos gamtoje atviras kūno vietas patrinkite citrinos griežinėliu.
Pasigaminkite gvazdikėlių nuovirą
Jums reikės maždaug pusės stiklinės vandens, 10 gvazdikėlių. Sudėkite viską į puodą ir pavirkite maždaug 4 minutes. Palaukite, kol atvės. Nuoviru tepkite vietas, kurių nedengia drabužiai. Kvepėsite lyg meduolis, o uodams šis kvapas tikrai nepatiks.
Jei tepliotis nesinori
Jeigu nusprendėte pabūti gamtoje, bet nenorite kūno tepti jokiomis priemonėmis, į laužą galite įmesti pušų, eglių kankorėžių arba truputį padžiovintų kadagio spyglių.
Jeigu uodai jau spėjo įgelti, pasinaudokite šiomis natūraliomis priemonėmis, kurios padės išvengti nemalonių pojūčių.
* Patrinkite įgeltą vietą drėgnu muilo gabalėliu;
* Uždėkite ledo gabalėlį;
* Patepkite dantų pasta;
* Patepkite actu;
* Patepkite pažastų dezodorantu (kietu ar rutuliniu).
* Suvilgykite vandeniu su daug ištirpintos druskos;
* Užlašinkite citrinų sulčių, arba išspauskite kelis lašus iš citrinos.