Todėl net 90 procentų moterų kenčia nuo celiulito, o vyrus jis pagauna retai. Vyrų odos ląstelės ir jungiamieji audiniai yra kitokie. Ir jei vyro oda pažeista celiulito, vadinasi, jis su valgiu ir gėrimu elgiasi nesveikai arba turi hormoninių problemų.
Celiulitas – tai riebalinio audinio padidėjimas bei sustorėjęs jungiamasis audinys, kuriame kaupiasi vanduo ir toksinai. Tai medžiagų apykaitos sutrikimas, pakitusi oda, vandens – druskų pusiausvyros sutrikimas, taip pat ir šlakų kaupimasis organizme.
Celiulitas – ne tik tik apkūnių žmonių, bet ir lieknųjų problema. Kai kūne susikaupia per daug toksinų ir skysčių, organizmas uždaro juos riebalų ląstelėse.
Dorai nežinodamos, kokia tai odos odos problema, galime laikytis klaidingų nuostatų.
Šlapimą varantys preparatai, kaip ir produktai – kava ar arbūzas – iki tarpląstelinio audinio neprasibrauna. Geriausias būdas išvaryti iš ten susikaupusius skysčius – pirtis, sauna arba anticeliulitinis masažas. Išjudinus limfą, galime pagražinti odą.
Tačiau vien masažų kurso neužtenka. Geriausias jo palydovas – pertvarkyta mityba. Apie ją ir pakalbėsim.
Nors vandens – druskų pusiausvyrą sutrikusi, visiškai atsisakyti druskos nepatartina. 7 g (arbatinis šaukštelis) maistui sūdyti – tai dienos norma. Geriau vartoti druską, kurioje daugiau kalio, o ne natrio, nes natrio perteklius, jei trūksta kalio, sulaiko vandenį. Riboti derėtų rūkytų, konservuotų ir sūdytų produktų kiekį – juose druskos 5–10 kartų daugiau nei reikia organizmui.
Iliuzija
Klystam, jei manom, kad celiulitą turi tik apkūnios moterys. Grublėta oda nervina ir lieknas paneles. Bet mane labiau nervina tos, kurioms to celiulito nesimato, o spausdamos lyg citriną savo odą, visiem klykia, kad jas naikina celiulitas.
Kitos moterys, kurios jau nebe studenčių amžiaus (nors moksleivės dažnai dabar būna tokios mamaitės, kad neaišku, kaip jos atrodys pagimdžiusios ir sulaukusios 40-ties), laiko norma turėti stangrų ir lygų užpakaliuką. Todėl kompleksuoja net paplūdimy apsinuoginti. Bet ar visos būtinai turim būti vienodos?
O moteris galiu nuraminti – jauki, sugyvenamo charakterio, rūpestinga ir drauge savarankiška, savo nuomonę turinti ir humoro nestokojanti moteris galingesnė už bet kokį celiulitą. Vyrui tas celiulitas nesvarbus tol, kol mes pačios jo nesureikšminame ir vis nerėkiam – mano celiulitas, mano celiulitas...
Kas kenkia?
Jokie reklamuojami organizmo valymai nuo toksinų ar šlakų nepadės, jei nepertvarkysite mitybos. Vartokite saikingai maisto, kad kepenys ir inkstai patys susidorotų su toksinais, juos pašalintų. Jei šie organai nebesugeba, reikalingas gydymo kursas.
Jei nenorite gausinti celiulito, atsisakykite saldaus vyno, alkoholinių kokteilių (net ir su natūraliomis sultimis). 1–2 taurės vyno savaitgalį – tai viskas, ką galite sau leisti.
Meskite rūkyti! Nikotinas kliudo deguoniui patekti į ląsteles; deguonies stygius taip pat sulėtina medžiagų apykaitą bei vandens pašalinimą ir organizmo.
Ką tuomet valgyti?
Laikykitės dietos, kuri paremta riebalų kiekiu maiste. Ji gera tuo, kad beveik nieko neriboja. Netgi nereikia skaičiuoti kalorijų – užtenka žinoti riebalų kiekį tame ar kitame produkte.
Biologai įrodė: kai maiste yra mažai riebalų, žmogaus organizmas gerai įsisavina baltymus ir angliavandenius. Laikantis šios dietos, svarbiausia irgi varijuoti: tai kelias dienas suvartoti 20–40 g riebalų, tai – iki 60 g. Tokia įvairovė nebus nuobodi ir pagreitins medžiagų apykaitą – nes laikantis mažai kalorijų turinčios dietos, neišvengiamai sulėtėja medžiagų apykaita.
Taip vadinamųjų „riebiųjų dienų" patariama laikytis 2 kartus per savaitę, o kitas penkias dienas valgyti neriebų maistą. Toms, kurios mėgsta skaičiuoti kalorijas, sakome: „riebomis dienomis" turite suvartoti 2100–2300 kcal (iš jų – 540 kcal – riebalams), o likusiomis savaitės dienomis –1600–1800 kcal (iš jų –180–360 kcal riebalų).
Skysčių perteklių sėkmingai išvarys žalioji arbata, negazuotas mineralinis vanduo, avižiniai ir ryžių dribsniai, sultys iš kviečių ir miežių želmenų.
Patarimai
Jei norite kuo gražesnės odos, bent jau kad to celiulito nesimatytų (nes jo panaikinti visiškai neįmanoma), mitybą pertvarkykite taip:
mėsą keiskite neriebia žuvimi;
atsisakykite padažų, majonezo, grietinės. Geriau vartokite citrinų sultis su maltais pipirais ar smulkiai pjaustytais žalėsiais;
saldžius vaisius pakeiskite uogomis ir daržovėmis;
pienas, kefyras ir jogurtas turi būti tik liesas;
kavą išmainykite į arbatą.