Gydytojai tikina: pusė vyrų, kurie skundžiasi dėl prostatito po 30 metų, reguliariai praktikavo nutrauktą lytinį aktą.
Nutrauktas lytinis aktas – gana dažnas šeimos planavimo (tiksliau – neplanavimo) būdas. Pavyzdžiui, vyras prezervatyvų nemėgsta, moteris kontraceptikų gerti nenori, spiralę atmeta „iš principo", tad dažnai renkasi tokį mylėjimosi būdą vaisingomis dienomis.
Interneto enciklopedija aiškina, kad nutrauktoji sueitis (arba nutrauktas lytinis aktas) – tai kontracepcijos būdas, kuomet vyras, pajutęs artėjančią ejakuliaciją, ištraukia penį iš makšties, neleisdamas sėklai patekti į moters lytinius takus. Tokiu būdu ejakuliuojama ne moters lytiniuose organuose, o išorėje, tad vyro orgazmas įvyksta tuomet, kai varpa nėra makštyje.
Tai nuo senų laikų taikomas apsisaugojimo nuo nėštumo metodas, jis yra gana paprastas ir plačiai naudojamas. Manoma, kad pagrindinis metodo trūkumas tas, jog dar prieš ejakuliuojant (užtenka vien tik erekcijos ir lytinio susijaudinimo) iš varpos išsiskiria skystis, kuriame gali būti spermatozoidų.
Medikai teigia, kad nutrauktas lytinis aktas – tai kenkimas vyro centrinei nervų sistemai, o bausmė už tokį elgesį gali būti erekcijos sutrikimai. Kiti specialistai dar kategoriškesni – jie tvirtina, kad reguliarus lytinio akto nutraukimas yra viena svarbiausių priežasčių, sukeliančių vyro pieno liaukų bei užpakalinės šlaplės dalies uždegimą. O tuo atveju, jei vyras ilgus metus mylisi nutraukdamas sueitį, labai tikėtina, kad sulauks problemų – priešlaikinio sėklos išsiveržimo, sumažėjusio lytinio pajėgumo.
Nutrauktas lytinis aktas kenkia ir moteriai: atlikus tyrimus paaiškėjo, kad iš moterų, kurios niekada nepatirdavo orgazmo, net 50 proc. reguliariai mylėjosi nutraukdamos lytinį aktą. Ir, aišku, dar vienas minusas šiam mylėjimosi būdui: jis nepateisina lūkesčių ir apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo ne daugiau kaip 70 proc.! Užtenka net ir vieno gyvybingo spermatozoido, kuris, tarkim, paklius dar besimylint, ir moteris gali pastoti. Juk spermatozoidas toks gyvybingas ir judrus, kad geba apvaisinti kiaušialąstę, praėjus po lytinio akto net 3 paroms (72 valandoms).
Dar vienas niuansas abiem (ir vyrui, ir moteriai ) – tai psichologinė įtampa. Vyras turi nuolat būti pasirengęs, valdyti save, kad laiku spėtų ištraukti penį. O moteris, jei vyras neejakuliuoja viduje, gali jaustis lyg palikta, pamesta (iš psichologinės pusės). Lyg vyras būtų nešęs didelę gėlių puokštę, bet lemiamu momentu ją tyčia išmetė ant žemės. Čia vyrui tenka gal net trigubas darbas: ne tik apsaugoti moterį nuo nėštumo, bet ir elgtis taip, kad moteris pasiektų orgazmą. Plius – dar pačiam patirti malonumą. Tokiu atveju verta kalbėtis, kas abiem patinka, kas malonu ir kaip pasiekti tą kulminaciją su kuo mažesniu diskomfortu (kiti teigia, kad jiems su prezervatyvais nemalonu – svetimkūnis, nejaučiamas toks slydimas, ne tie pojūčiai).
Bet kodėl poros mylisi nutraukdamos lytinį aktą, jei jis nėra toks jau sveikas? Kelios priežastys:
Pirma, jam nereikia specialiai ruoštis. Užplūdo aistra – ir mylitės. Nei knistis po stalčių prezervatyvų, nei plėšti pakuotę, nei mautis. Tokiu būdu išvengiama racionalių paruošiamųjų darbų, kurie kartais nužudo aistrą.
Antra, nutraukta sueitis tikrai mažiau žalinga nei hormoniniai preparatai (KT). Ką besakytų farmacinės kompanijos, vis tiek tiek hormonų dozės, kurias reguliariai gauna mūsų organizmas, negali nepalikti jokių pėdsakų mūsų organizmui. Tą patį galima pasakyti ir apie hormonines gimdos spirales.
Trečia, ji nieko nekainuoja, tai pats pigiausias būdas. Tik – visada turėkite galvoje, kad toli gražu ne pats saugiausias...