Stiklainiai
Konservams laikyti geriausiai tinka stikliniai indai, nes šie yra atsparūs rūgštims. Geriausia rinktis specialius stiklainius su užspaudžiamais stikliniais dangteliais, nes jiems uždaryti nereikia jokių specialių prietaisų ir yra labai sandarūs.
Dangteliai
Stiklainiams su konservuotomis gėrybėmis plastikiniai dangteliai nėra tinkami, nes jais sandariai indo neuždarysite. Tokiais galima uždaryti virtus konservus, kurių nereikia sterilizuoti. Metaliniai dangteliai su gumomis yra tinkamiausi, nes specialiu uždarytuvu jie užsispaudžia sandariausiai. Galima naudoti ir stiklainius su užsukamais dangteliais. Tačiau jie tinkami tik porą metų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vidinė užsukamų dangtelių pusė nebūtų subraižyta ar surūdijusi.
Puodai
Marinatui arba uogienei virti geriausia naudoti nerūdijančio plieno arba emaliuotus puodus. Tokiuose puoduose apdorojant vaisius ar daržoves žūsta mažiau vitamino C ir nepersiduoda metalo prieskonis.
Stiklainių paruošimas
Konservuojami produktai
Konservuojami vaisiai, uogos ar daržovės turi būti šviežios, sunokusios ir sveikos. Juos būtina švariai nuplauti ir nuvarvinti. Prieš dedant karštus konservuotus produktus, švarius stiklainius reikia įkaitinti orkaitėje, kad indai tikrai nesprogtų nuo temperatūros skirtumų. Todėl iš pradžių į stiklainį įdėkite nedidelį kiekį konservų ir pakratykite, kad įšiltų indo sienelės. Paskui pripilkite iki pat kaklelio.
Jeigu konservai apgedo...
Iššovus laikomų stiklainių su uogiene dangteliams, atsiradus pelėsių, produktą dar galima išgelbėti. Viršutinį sluoksnį reikia nugriebti, įdėti cukraus, pavirinti ir kuo greičiau suvartoti. O jeigu uogienė susicukravo, įpilkite į ją vandens ir lėtai kaitinkite, kol cukrus ištirps. Pabalus konservuotų agurkų skysčiui ar nušokus dangteliams, daržoves nuplaukite sūriu vandeniu, užpilkite šviežiu marinatu ir palaikykite bent kelias valandas.