Ir nesvarbu, kad jai prižiūrėti naudojate brangius serumus ar profesionalams skirtus šampūnus. Kartais paslapties esmė yra paprastumas - tiek pačios priežiūros, tiek pačių priemonių.

Kasdienis trinkimas, džiovinimas, cheminis alinimas labiausia kenkia galvos odai. Idealiomis sąlygomis ji save saugo ir gydo pati - išskirdama nedidelį kiekį apsauginio serumo ji sukuria barjerą bakterijoms ir grybeliams, o plaukus daro sveikus ir pamaitintus.

Šiurkščių ploviklių pilni įprasti sintetiniai šampūnai šią apsaugą tiesiog nudiria, todėl plaukai ima dažniau riebaluotis, o mes juos - plauti. Norint atkurti galvos odos sveikatą reiktų rinktis natūralias, švelniai plaunančias priemones ir išlaukti ne visuomet malonų jos gijimo laikotarpį.

Jei jau esate tai bandę ir jums tikrai netiko, nepavyko ir nebeištversite dar kartą, galite grįžti prie šampūnų iš buteliukų. Tačiau reiktų naudoti tik tuos, kurie ekologiški, turi tai patvirtinančius sertifikatus ir kurių sudėtis bent kiek prabangesnė už bazinį šampūną iš kelių dalių ir daugiau nieko.

O pasiryžusioms bandymams su moliu, soda ar kiaušiniu vertėtų apsišarvuoti kantrybe bent dviem savaitėms. Pereinamasis laikas bus lengvesnis, jei savo gamintą šampūną pradžiai maišysite su natūraliu šampūnu iš buteliuko. Taip praturtinsite vieną kitu, o plaukai turės kur kas lengvesnę progą prisitaikyti.

Muilo riešutų šampūnas. Tokiam šampūnui reikalingas muilo kevalų nuoviras iš daugmaž 15 riešutų ir 2 litrų vandens. Riešutus virkite ant lengvos ugnies apie 30 minučių, palikite per naktį, kitą dieną virimą pakartokite. Ataušusį skystį nukoškite ir išpilstykite - jis tinkamas naudoti apie 1 mėnesį. Skysčiu ištrinkite plaukus, palaikykite 5 minutes ir išplaukite.

Gasulo molio šampūnas. Molio miltelius maišykite su paprastu vandeniu, kol jie taps blynų tešlos skystumo. Užtepkite šį mišinį ant drėgnų plaukų, gerai įmasažuokite į šaknis, ištepkite plaukus ir palikite kelioms minutėms. Labai gerai išplaukite, kad neliktų molio likučių. Jei plaukai elektrinasi, perskalaukite juos lengvu citrinos ir vandens arba obuolių acto ir vandens tirpalu. Gasulo molis - puikus ploviklis, nes riebalus ir nešvarumus tiesiog sugeria ir oda lieka nesudirginta bei nepažeista.

Juodos duonos šampūnas. Stiklinę tikros juodos duonos trupinių užpilkite karštu vandeniu ir pamirkykite pusvalandį. Susidariusia tyrele ištrinkite galvą, apsukite rankšluosčiu ir palaikykite 40 minučių. Gerai išplaukite. Toks šampūnas veikia kaip efektyvi kaukė, stiprinanti plaukus ir paliekanti juos glotnius bei švelnius.

Sodos šampūnas. Drėgnus plaukus ištrinkite sodos ir vandens tirpalu. Po to galite perplauti vandeniu su šiek tiek obuolių acto ar citrinos sulčių. Šis šampūnas ypač tinka stipriai riebaluotis linkusiems plaukams.

Kiaušinio trynio šampūnas. Nedideliame kiekyje šilto vandens išplakite kiaušinio trynį ir gautu šampūnu plaukite galvą. Nuskalaukite kaip įprastai.  

Sausas kukurūzų miltų šampūnas. Ištrinkite miltais plaukų šaknis, šiek tiek palaukite, kol susigers riebalai ir gerai iššukuokite bei iškedenkite. Šis būdas ypač tinka tuomet, kai plaukus norima plauti kuo rečiau.

Kaukės. Nualintiems plaukams naudingos namų gamybos kaukės, kurias pasidaryti galima iš paprastų produktų. Pavyzdžiui, natūralaus majonezo kaukė, į kurią dar galima įlašinti šiek tiek citrinos sulčių, minkština ir puoselėja plaukus.
Sutrintas avokado minkštimas labai gerai maitina plaukus bei odą. Kiaušinis gali tarnauti ne tik kaip šampūnas, bet ir kaukė - tereikia jo trynio plakiniu ištrinti plaukus ir kuriam laikui palikti.
Sausoms pleiskanoms gydyti efektyvios alijošiaus sultys, į galvos odą įtrintos bent valandą prieš plovimą. Ir, be abejo, nepakeičiamos plaukų kaukės - aliejai. Ištepkite galvą ir plaukus aliejumi ar jų mišiniu, palaikykite kad ir per naktį ir plaukite kaip įprastai.
Plaukams ypač tinka kokosų, sezamų, simondsijų, argano, puiklapių, moringų aliejai, medetkų fitolis, juos galima praturtinti keliais lašeliais rozmarinų, šalavijo, levandų, kedrų, arbatmedžių ar kitu eteriniu aliejumi.   

Skalavimas. Natūraliu būdu išplovus plaukus juos galima perskalauti citrinos sulčių ar obuolių acto tirpalu vandenyje (arbatinis šaukštelis stiklinėje vandens). Plaukai mažiau elektrinsis, bus paslankesni ir žvilgės.
Plaukus ypač gerai stiprina jų skalavimas vandeniu su keliais lašeliais rozmarinų eterinio aliejaus. Šviesiems plaukams tinka ramunėlių nuoviras. Tiesa, jis šiek tiek sausina, todėl prieš trenkant galvą vertėtų pasidaryti aliejaus kaukę.

Šaltinis - patisau.lt