Kaip praneša „Argumentai ir faktai", mokslininkai iš Vokietijos pareiškė, kad ankstyvąją plaučių vėžio diagnostiką galima patikėti šunims-sekliams. Iš onkologinių susirgimų plaučių vėžys yra antras Europoje pagal dažnumą; kasmet nuo jo miršta daugiau nei 340 tūkstančių žmonių. Be to, plaučių vėžys yra viena dažniausių mirties priežasčių visame pasaulyje.

Dar svarbiau, kad ši liga beveik nepasireiškia jokiais simptomais, todėl ją aptikti yra gana sunku, o ankstyvoji stadija nustatoma daugiau atsitiktinumo nei pažangių technologijų dėka. Todėl mokslininkai ilgai analizavo ligonių iškvepiamą orą ir jame esančius organinius junginius, susijusius su vėžiu.

Specialistai iš Schillerhoehe ligoninės savo eksperimentui atrinko būrį savanorių, iš kurių buvo ir tų, kurie sirgo plaučių vėžiu. Šunys-sekliai buvo išdresuoti atpažinti ligą iš žmogaus iškvėpto oro.

Ir ką gi - šunys sėkmingai identifikavo 71 vėžiu sergantį žmogų iš 100 galimų bei teisingai nustatė 372 pavyzdžius iš 400, kurie buvo sveiki.

Rezultatai tik patvirtina, kad ligonių iškvepiamame ore yra vėžį signalizuojančių junginių, ir šunims juos netrukdo aptikti nei tabako dūmai, nei maisto kvapas, nei vaistai.