Pasak iflscience, mokslininkas labai domėjosi alchemija, okultizmu ir bibline apokalipse.
Savo privačiuose samprotavimuose jis bandė nuspėti pasaulio pabaigą, remdamasis protestantišku Biblijos ir įvykių po jos supratimu.
Taigi viename lapelyje šalia tikrų matematinių skaičiavimų, kurie nebuvo apokaliptinio pobūdžio, Niutonas nurodė, kad pasaulio pabaiga įvyks 2060 metais.
Konkrečiai jis rėmėsi Danieliaus knygos 8 skyriaus pranašyste. Joje jis nurodė: „Iki vakaro ir ryto dienų du tūkstančiai trys šimtai, ir šventieji dalykai bus apvalyti“.
Pažymima, kad šios dienos neprasidėjo po to, kai 70 m. po Kr. romėnai sugriovė Jeruzalę ir šventyklą, prieš Romos popiežių valdymą ar po Grigaliaus Septintojo įžengimo į valdžią.
Niutonas tikėjo apokaliptinėmis Biblijos vizijomis, kuriose pasaulio pabaigoje įvyks Armagedono mūšis tarp „Gogo ir Magogo“.
„Niutonas buvo įsitikinęs, kad Kristus sugrįš apie šią datą ir įkurs pasaulinę pasaulio karalystę .... ’Babilonas’ (sugedusi trinitorių Bažnyčia) taip pat žlugs ir bus atvirai skelbiama tikroji Evangelija“, – 2003 m. rašė Stivenas D. Snobelenas (Stephen D. Snobelen), dabar Halifakso Karaliaus koledžo universiteto mokslo ir technologijų istorijos profesorius.
Kaip pažymėta, nors Niutonas šią prognozę pateikė sau, jis nemėgo tokios praktikos dėl to, kad ji kenkė pranašystėms, kai jos neišsipildė.
„Taigi laikas ir pusė laiko yra 42 mėnesiai, arba 1260 dienų, arba treji su puse metų, susiejant dvylika mėnesių su metais ir 30 dienų su mėnesiu, kaip tai buvo daroma pradinių metų kalendoriuje.
O jei trumpo Žvėrių gyvenimo dienas sudėsime virš karalysčių gyvenimo metų, tai 1260 dienų laikotarpis, jei jį skaičiuosime nuo trijų karalių visiško užkariavimo 800 m. po Kristaus, baigsis 2060 m. po Kristaus.
Jis gali baigtis ir vėliau, bet nematau jokios priežasties, kodėl jis turėtų baigtis anksčiau“, – spėjo mokslininkas.
Kartu vienoje prognozėje jis aiškiai parašė, kad nenori būti matomas.
„Tai miniu ne tam, kad teigčiau, kada bus pabaigos laikas, bet kad nutraukčiau neapgalvotus išgalvotų žmonių spėliojimus, kurie dažnai nuspėja pabaigos laiką ir taip diskredituoja šventąsias pranašystes, nes jų prognozės neišsipildo.
Kristus ateina kaip vagis naktį, ir ne mums žinoti, kokius laikus ir metą Dievas įdėjo į savo glėbį“, – pabrėžė Niutonas.
Šaltinis: unian.net