- Galite sugrąžinti praeitų gyvenimų prisiminimus. Kaip išmokote tą daryti?
- Mokiausi ezoterikos ir hipnoterapijos. Hipnoterapijos specialistas Maiklas Niutonas aprašė metodą, kurį taikant galima atgaivinti dabartinio ir praeitų gyvenimų prisiminimus. Šis metodas vadinamas regresija. Juo susidomėjau ir aš.
M. Niutonas teigė, kad tas, kuris nori prisiminti praėjusius gyvenimus, ir ezoterikas, padedantis tą padaryti, turi veikti išvien. Taigi sujungiau M. Niutono teorijas su hipnozės specialisto Miltono Eriksono idėjomis ir sukūriau metodą, kurį taikau savo praktikoje.
- Kaip supratote, kad gebate daryti tokius dalykus?
- Tai – prigimtis. Be to, domėjausi ezoterika, lankiau įvairius kursus, o tą daryti paskatino likimas. Mano pirmasis vyras sunkiai sirgo. Norėjau žinoti, kas yra gyvenimas ir žmogus? Supratau, kad žmogus nėra toks primityvus, kokį vaizduoja socialistinio materializmo teorijos kūrėjai.
- Padėdama sugrąžinti praeitų gyvenimų prisiminimus, taikote hipnoterapijos metodą?
- Taip. Per hipnoterapijos seansą stengiuosi pažadinti vidinius žmogaus resursus. Pamirštame, kaip mokėmės vaikščioti, rašyti ir pan. Šie prisiminimai glūdi pasąmonėje. Pasak M. Eriksono, žmogus turi užtektinai resursų, kad gebėtų išspręsti visas problemas.
- Kaip vyksta hipnoterapijos seansas?
- Paprastai susigrąžinti šio ar praeitų gyvenimų prisiminimus nori žmogus, turintis problemų. Kiekvienas atvejis individualus. Pavyzdžiui, jeigu žmogus serga depresija, tuomet bandau pažadinti kūrybingumą skatinančius vidinius resursus.
Toks asmuo susikoncentravęs į negatyvius dalykus. Todėl reikėtų skatinti jo kūrybingumą, kad gyvenimas nušvistų šviesiomis spalvomis. Norint atsikratyti fobijų, pavyzdžiui, vorų baimės, reikia išsiaiškinti, kada ji atsirado. Jeigu vaikystėje, tuomet derėtų taikyti regresiją į konkretų įvykį, kuris sukėlė baimę.
- Taikant regresijos metodą, žmogus pats prisimena praeitus gyvenimus. Kodėl to negali padaryti be hipnoterapijos specialisto pagalbos?
- Ezoterikas – hipnoterapijos specialistas, šiuo atveju aš – tarytum operatorius, kuris žino strategiją, kaip žmogaus pasąmonę paskatinti atrasti vidinius resursus. Vienas žmogus to padaryti negali.
Reikalingas specialistas, kuris stebi asmenį, bandantį prisiminti praėjusių gyvenimų nuotrupas. Be to, pasitaiko „slenksčių“, kurių nepavyksta peržengti. Jais gali būti skaudūs praeitų gyvenimų momentai. Pavyzdžiui, eismo įvykis, per kurį žuvo artimieji. Kai šie prisiminimai sugrįžta, žmogui gali būti per sunku. Tuomet būtina daryti pertrauką ir seansą pakartoti po trijų mėnesių.
- Kodėl tik po trijų mėnesių?
- Žmogus turi nusiraminti iš vidaus. Darbas su pasąmone – labai subtilus procesas. Nors pasitaiko ir ekstremalų, kurie pageidauja dirbti be pertraukos. Tačiau manau, kad viską reikia daryti pamažu, t. y. žingsnis po žingsnio.
- Į pasąmonę grįžtantys prisiminimai būna aiškūs ar matomos tik tam tikros įvykių nuotrupos?
- Sugrįžtantys prisiminimai – tarsi filmo kadrai. Jie labai tikroviški. Teko dirbti su žmonėmis, kurie per seansus pamatė įvykius, apie kuriuos nebuvo nieko girdėję. Netgi ieškojo informacijos, tikrino internete ir vos galėjo patikėti, kad į pasąmonę sugrįžę įvykiai iš tikrųjų kadaise buvo.
- Ar žmonės visada patiki savo prisiminimais, neišsigąsta jų?
- Būna, kad iš pradžių netiki. Tai natūralu. Tačiau paveiktas hipnoterapinės būsenos žmogus sau nemeluoja.
- Kokiais atvejais žmonės nori žinoti, kaip gyveno praeituose gyvenimuose?
- Regresijos metodas gali būti taikomas norint išspręsti šio gyvenimo problemas. Taip pat kelionės į praeitus gyvenimus pageidauja žmonės, kuriems įdomus dabartinio gyvenimo tikslas.
- Ar iš tikrųjų sugrįžimas į praeitus gyvenimus padeda išsiaiškinti šio gyvenimo užduotis?
- Žmonės sako, kad taip.
- Kokie pamatyti dalykai padeda tą suprasti?
- Įvairūs. Būna, kad praeituose gyvenimuose padarome klaidų, už kurias turime „atidirbti“ šiame gyvenime. Tos į pasąmonę sugrįžusios klaidos – tarsi skola, kurią grąžiname.
- Ar visi geba prisiminti praeitus gyvenimus? Galbūt kai kurių žmonių pasąmonė prisiminimus blokuoja?
- Yra nemažai žmonių, kurių pasąmonė blokuoja prisiminimus.
- Kodėl?
- Nepavyksta peržengti psichologinių kliūčių, tarkime, skausmingų vaikystės įvykių prisiminimų. Blokuoti prisiminimus gali ir tam tikros nuostatos. Pavyzdžiui, žmogus neapsisprendžia, tikėti ar ne praeitų gyvenimų egzistavimu. Šie dalykai susipriešina, ir stiprios emocijos trukdo keliauti toliau.
- Jeigu žmogus paniškai ko nors bijo, pavyzdžiui, maudytis atviruose vandens telkiniuose, ar galima įtarti, kad jis praeitame gyvenime nuskendo?
- Taip, gali būti. Pas mane lankėsi graži moteris, kuri niekaip nerado vyro. Taikant regresijos metodą paaiškėjo, kad praeitame gyvenime ji buvo plėšiku, skriaudusiu dailiosios lyties atstoves. Atlikus tam tikrą ritualą, vėliau ji ištekėjo.
Kartais žmonės turi ne itin opių, bet gyvenimą šiek tiek apsunkinančių savybių. Kartą lankėsi moteris, kuri itin nemėgo tvarkytis ir nuolat visiems dalijo patarimus apie vaistažoles, nors niekur to nesimokė.
Pasirodo, praeitame gyvenime ji buvo turtingo žemvaldžio duktė, turėjusi vienuolį mokytoją, puikiai išmaniusį apie vaistinius augalus. Be to, jai niekada neteko tvarkytis, nes tai darė jos tarnaitės.
- Kaip jaučiatės po seansų?
- Seansas taikant regresijos metodą trunka 2–4 val. Tą dieną daugiau klientų nepriimu. Tai atsakingas darbas, nes per seansą reikia būti budriai – stebėti bandantįjį prisiminti praeitus gyvenimus.
Žmonės, paveikti regresijos, reaguoja įvairiai. Pavyzdžiui, skruostais be paliovos ima tekėti ašaros. Tuomet klausiu: „Ar norite grįžti?“ Yra tokių, kurie sako: „Ne, tęsiame toliau.“ Stebiu, ar žmogui užteks jėgų, ir sprendžiu, ar reikia tęsti kelionę norint prisiminti praeitus gyvenimus.
- Pagal visatos dėsnius žmogaus siela evoliucionuoja, t. y. iš pradžių įsikūnija į augalus, vėliau reinkarnuojasi į gyvūnus, tik paskui į žmones. Ar taikant regresijos metodą galima prisiminti tuos gyvenimus, kai buvome įsikūniję į gyvūnus?
- Paprastai taikant regresijos metodą keliaujama į kelis paskutiniuosius gyvenimus. Mano praktikoje nepasitaikė žmonių, kurie prisimintų įsikūnijimus į gyvūnus. Tačiau teoriškai tai įmanoma.
- Ar praeitų gyvenimų nuotrupos gali atsispindėti sapnuose?
- Taip, gali.
- Gebate numatyti ateitį. Kaip toli pažengęs šis jūsų gebėjimas?
- Apie tai nelinkusi daug kalbėti. Būna, kad išskirtiniais atvejais tam tikrą informaciją nuskaitau, bet šios paslaugos paprastai kitiems neteikiu.
- Ar apskritai reikia žinoti savo ateitį?
- Dažniausiai nereikia.
- Kliaujatės intuicija. Kodėl naudinga lavinti šį gebėjimą?
- Intuiciją turi visi žmonės. Vieni kreipia dėmesį į ją, kiti – ne. Šeštąjį jausmą galima lavinti, tačiau tai padaryti sudėtinga. Dirbant su savimi intuicija ne tik pakužda, kuri diena bus sėkminga, bet ir padeda išvengti nelaimių.