Gal kažkam tai bus netikėta, bet dauguma net nenori pinigų. Jeigu jūs neprisirišęs prie pinigų, tai normalu. Bet jei norite pinigų, reikia to panorėti sąmoningai.

Dažnai tenka susidurti su šiuo paradoksu, kai paprašau žmogaus greitai užrašyti savo gyvenimo tikslus. Retai kas užrašo, kad turi ir tikslą praturtėti. Tai rodo, kad pasąmonėje šio noro nėra. O mes pritraukiame į savo gyvenimus tik tai, kas glūdi pasąmonėje. Jeigu mes neturime plano ateinantiems metams ar penkeriems uždirbti atitinkamą sumą pinigų – tai reiškia, jog jie mums nėra svarbūs.

Aišku, dauguma tiesiog nedrįsta užrašyti to, bet kodėl? Argi jie nenori būti turtingi? Taigi, dar viena taisyklė: tam, kad taptume turtingi ir laimingi, mes turime to norėti ir tiksliai žinoti, kokios sumos pinigų mums reikia. Labai svarbu užsirašyti raštu savo finansinius tikslus, nes kitaip pasąmonė jų nepriims.

Dabar nuo bendrų filosofinių principų pereisime prie konkrečių darbo su pinigais technikų. Rytų psichologijoje tvirtinama, kad pinigai ir laikas reikalauja pagarbos. Jeigu jūs nepagarbiai elgiatės su pinigais, tai kas nutinka? Pinigai taip pat kaip ir laikas jus palieka, ypač, jei jūs nevedate savo buhalterijos.

Kitoje taisyklėje skelbiama, kad mes visada turime žinoti, kiek pinigų turime savo piniginėje. Tam reikia stengtis bent periodiškai perskaičiuoti savo pinigus. Bet geriausia nuolat fiksuoti savo buhalteriją.

Pinigų nereikia sudievinti, bet reikia juos gerbti, skaičiuoti ir kontroliuoti. Jeigu mes neskiriame laiko pinigų apskaitai, jie kažkur išeina ir mes net nesuprantame, kur ir kada. Tiesiog pasiimkite kelis šimtus eurų ir pasivaikščiokite po parduotuves neskaičiuodami, kiek ir kur jų išleidžiate. Pinigai pradings neaišku kur, rodos, nusipirkote tik kelias poras kojinių, o pinigų jau nėra. Pastebėta, jog kai vedate kasdieninę pinigų apskaitą, jų visada yra. Kiekvienas geras verslininkas žino, kad buhalteris yra būtinas.

Jeigu yra vidinė pagarba pinigams, ji pasireiškia ir išorėje. Vienas iš tokių ženklų yra toks: pinigai yra laikomi švarioje, patogioje, gražioje piniginėje. Sakoma, jog mūsų pinigai turi turėti gražų „namelį“.

Aprūpinti pinigus patogiu ir gražiu „namuku“ yra mūsų pareiga. Kitas įprotis: kai perskaičiuojate savo pinigus, nedėkite jų ten, kur sėdite. Jei juos dedate ant lovos, tai bent patieskite švarų popieriaus lapą, priešingu atveju taip pasireiškia nepagarba pinigams – reiškia jūs jų neturėsite. Taip pat nedėkite jų ten, kur nešvaru.

Yra dar vienas labai svarbus pinigų dėsnis. Kiekvienas iš mūsų turėtume išmokti kiekvieną mėnesį dalį savo pinigų aukoti vertingiems projektams, tinkamiems žmonėms. Vedose patariama aukoti mažiausiai 10 proc. savo pajamų. Tai labai gilus ezoterinis principas. Aukojimas pašalina kliūtis mūsų kelyje į turtus ir klestėjimą. Jeigu jūs nuolatos aukojate, šis procesas naikina prisirišimą prie pinigų, apvalo mus nuo godumo.

Žmonės, kurie aukoja 10 proc. savo pajamų, po kelių metų pradeda gyventi turtingiau negu aplinkiniai – tokias išvadas padarė tyrinėtojai iš JAV. Mūsų protas visada mums kalbės: dabar tu turi nedaug pinigų, pačiam neužtenka, bet kai tik uždirbsi daugiau… Bet kas įdomiausia: kuo daugiau pinigų, tuo daugiau tokių minčių…

Reikia mokytis aukoti teisingai, nes tiesiog atiduoti materialias gėrybes ne visada yra gerai. Kartais taip galime sugadinti žmogų, pakenkti jam ir savo sielai. Daugumai tikrai iškyla problema: kaip ir kur paaukoti pinigus? Vedose teigiama, kad aukoti pinigus reikia vertiems žmonėms ir vertingiems projektams. Šiais laikais ne taip paprasta tokius surasti. Bet turėkite omenyje, kai jūs aukojate vertiems žmonėms, jūsų sėkmė sustiprėja.

Istorija:
– Aš turtingas, bet labai nelaimingas. Kodėl?
– Tu per daug laiko skiri tam, kad uždirbtum pinigus ir per mažai laiko tam, kad dovanotum žmonėms meilę.

O dabar prisiminkime svarbiausius punktus:

1. Tam, kad būtų turtingas ir laimingas, kiekvienas turi veikti pagal savo prigimtį, maksimaliai išnaudodamas savo talentus ir suvokdamas, kad jo veikla neša gerovę visiems aplinkiniams.
2. Kelyje į klestėjimą būtina įveikti du labiausiai griaunančius jausmus: godumą ir pavydą, suvokiant, kad šiame pasaulyje visko pakanka ir mes gauname tiek, kiek reikia.
3. Reikia mokėti su dėkingumu priimti pinigus už jūsų atliktą darbą.
4. Išsikelkite finansinius tikslus šiems ir ateinantiems 5 metams. Prisiminkite – pinigų reikia panorėti.
5. Veskite kasdieninę savo finansų apskaitą.
6. Niekada nenaudokite netinkamų žodžių pinigams įvardinti.
7. Įsigykite gražią, patogią piniginę. Laikyti pinigus išmėtytus skirtingose vietose ar kišenėse yra nepalanku.
8. Niekada nedėkite pinigų nešvarioje vietoje ar ten, kur sėdite.
9. Pripraskite aukoti vertiems žmonėms, vertingiems projektams dalį savo pajamų, ne mažiau kaip 10 proc.

Tai labai paprastos taisyklės, patikrintos ir veikiančios tūkstantmečius. Sekdami jomis, jau metų eigoje pajusite gerėjančią finansinę situaciją ir pasijusite ramesni bei laimingesni.

Linkime jums klestėjimo ir sėkmės!

Parengta pagal Rami Blekt knygą „Likimas ir aš“