Vandens poreikis neišmatuojamas jokiais matais
Vanduo – itin svarbus junginys. Ne be reikalo sakoma, kad vanduo – tai gyvenimas. Jis reikalingas daugumai fiziologinių reakcijų. Jis taip pat valo organizmą ir padeda įsisavinti svarbias maistines medžiagas bei palaikyti rūgščių ir šarmų balansą. Vanduo skatina jaustis geriau, palaikyti tinkamą kūno svorį, išvengti nuovargio. Jei be maisto galima išgyventi ilgesnį laiką, maždaug apie tris savaites, tai be vandens žmogus gali išgyventi vos savaitę, o kartais tik kelias dienas. Ne be reikalo didžioji mūsų organizmo dalis sudaryta iš vandens – tai rodo, kad žmogus be jo išgyventi tiesiog negali. Tad vandens atsargas būtina pildyti kasdien. Ką daryti, kad įprastume kasdien gerti daugiau vandens?
1. Pradėkite dieną nuo stiklinės vandens – geriausiai tinka vos šiltas ar drungnas vanduo. Jis paruošia virškinimo sistemą ir pažadina visą organizmą. Deja, bet dauguma asmenų dieną pradeda kavos puodeliu ir daro dvigubą klaidą. Jei ryte sunku prisiversti išgerti visą stiklinę vandens, tuomet atminkite, kad trys – keturi gurkšniai yra daug geriau nei nieko. Ilgainiui galite šį kiekį po truputį didinti.
2. Papildykite buteliuką, grafiną ar gražią gertuvę vandens, skirto pirmai dienos daliai. Gurkšnokite jį dirbdami, kad ir ką bedarytumėte. Užsibrėžkite tikslą ir išgerkite šį buteliuką dar iki pietų. Jo tūrį pasirinkite patys – geriausia, kad jame tilptų bent 750 ml vandens. Po pietų pripildykite kitą butelį. Galite vandens kiekį didinti po truputį.
3. Paprastas vanduo – neskanu? Galbūt tai lėmė šeimos ar aplinkos, kurioje gyvenote, įpročiai. Pastebėkite, kad paprastas vanduo skanus daugumai vaikų – tai pagrindinis jų gėrimas, jei patys jiems nesiūlome sulčių iš pakelių, saldžių bei gazuotų gėrimų ir riebių pieno kokteilių. Jei paprastas vanduo nežavi, tuomet pagardinkite jį mėtomis, braškėmis, melionais, apelsinais, citrinomis, šalavijais, bazilikais, uogomis, agurkais, natūralių sulčių ledo kubeliais, bet kokiais kitais vaisiais. Būkite išradingi ir atrasite mėgstamiausius skonius. Jokiais būdais nesaldinkite vandens nei cukrumi, nei saldikliais, nes saldūs gėrimai troškulio nemalšina.
4. Į kelionę – buteliukas vandens. Tai pirmas daiktas, kurį turėtumėte pasiimti, jei kur nors einate. Gertuvė turi būti sandari ir patogi. Paverskite vandens gurkšnojimą įpročiu ir pastebėsite, kad lėtinis nuovargis ir virškinimo problemos kažkur po truputėlį pasitraukia. Beje, gerdami vandenį iš dozuotos taros, lengviau suseksite, kiek vandens išgeriate per dieną.
5. Papuoškite namus stilinga ir praktiška interjero detale – grafinu ar ąsočiu, kuriame visuomet būtų šviežio vandens. Padėkite tokį indą ant gražaus padėklo, priderinkite stiklinaites – tegul tai būna priminimas apie būtinybę gerti vandenį, skirtas visai šeimai. Jei kada nors kas nors klaus, ką norėtumėte gauti dovanų, galėtumėte paprašyti būtent tokio derinio.
6. Išmokite atpažinti troškulį. Organizmas dažnai prašo vandens, tačiau mes to nesuprantame ir paprastai „numalšiname“ kokiu nors užkandžiu. Kiek būna tokių dienų, kai suprantate, kad visą dieną nieko negėrėte, išskyrus du puodelius kavos? Pavyzdžiui, jei praėjus valandai po sočių pusryčių ar pietų ir vėl „norisi valgyti“, tai, tikriausiai, tikrai ne alkis, o būtent – troškulys. Numalšinkite jį stikline vandens ir neabejojame, kad pasijusite geriau.