Plastinės chirurgijos specialistai paneigia kelis paplitusius mitus:
1 mitas. Po mažųjų lytinių lūpų plastinės operacijos sumažėja intymios zonos erogeninis jautrumas.
Ši operacija neturi įtakos jautrumui. Įprastai pacientės ir jų partneriai būna labai patenkinti operacijos rezultatais, pasakoja, kad tai teikia daugiau pasitikėjimo savimi ir įneša į intymų gyvenimą naujų pojūčių.
2 mitas. Kiekvienas partneris iš karto supras, kad buvo daryta plastinių lūpų operacija, nes lieka randai.
3 mitas. Intymi plastika daroma tik dėl savo įgeidžio, fiziologiškai ji nebūtina.
Lytinių lūpų koregavimo plastinė operacija darosi vis populiaresnė. Populiariausia – mažųjų lytinių lūpų mažinimo operacija. Kartais moterys sako, kad po kelių nėštumų ir gimdymų intymios zonos išvaizda pasikeičia ne į gerąją pusę. Tokiu atveju atliekama riebalų persodinimo operacija, kuri suteikia buvusios apimties, gerina odos būklę. Po gimdymo dažnai skundžiamasi makšties paplatėjimu – šiuo atveju makštis siaurinama, susiuvant tarpvietės raumenis ir atliekant riebalų persodinimą.
4 mitas. Intymi plastinė operacija gali turėti sunkių padarinių.
5 mitas. Negalima daryti mažųjų lytinių lūpų korekcijos iki gimdymo, nes nebeliks poveikio.
Iš tiesų yra priešingai, nes nėštumo metu moters organizme suaktyvėja hormonai, todėl lytinės lūpos gali šiek tiek padidėti. Iki gimdymo padaryta labioplastika gali apsaugoti nuo nemalonių pojūčių ir diskomforto. Po gimdymo poveikis nedingsta.
6 mitas. Po lytinių lūpų korekcijos ilgai sveikstama.
7 mitas. Operacija gali pakenkti intymios vietos mikroflorai, ji praras apsaugines funkcijas.
Viskas priklauso nuo specialisto. Operacija turi būti atliekama tiksliai, kad nebūtų pakenktas funkciniu požiūriu svarbioms vietoms, kurios atlieka apsauginę funkciją.
8 mitas. Galima pastoti tik praėjus metams po plastinės operacijos.
Po operacijos gijimas trunka 3–4 savaites. Kai praeina tinimas, sugyja siuvimo žymės, galima daryti viską. Labioplastika niekaip nesusijusi su plyšimais gimdymo metu.