Vis dėlto atsikratyti nepageidaujamų kilogramų galima ir nesistengiant mirtinai savęs nualinti – net atvirkščiai. Didžiam daugelio džiaugsmui (ir, tikėtina, nuostabai), privalu priminti apie kolosalų svorio metimo triuką – visavertį nakties miegą.

Neseniai atlikto tyrimo išvadose nurodoma, kad pailginus miego trukmę gali pavykti efektyviau ir greičiau sulieknėti, rašo „The Sun“.

Paaiškinimas gana paprastas: sutrikus miego ritmui arba suprastėjus jo kokybei, apetitas įgauna akivaizdų pagreitį, o organizmas ima netinkamai reaguoti į maistą ir fizinį aktyvumą.

Europos endokrinologų bendrijai atstovaujantys mokslininkai išanalizavo, kokį poveikį miego stygius turi svorio kritimui.

Netruko paaiškėti, kad nepakankamai išsimiegantys asmenys daug dažniau renkasi dideles maisto porcijas, kaloringesnius produktus, patiria impulsyvaus maisto vartojimo epizodus, valgymą laiko ypatingu malonumu ir išeikvoja mažiau energijos.

Fiziologė ir miego terapeutė Nerina Ramlakhan atkreipė dėmesį į tai, kad nepakankamai išsimiegant organizmas patiria krizę ir ima funkcionuoti išlikimo režimu.

„Varomąja jėga tampa adrenalinas, todėl organizmas kaupia ir augina riebalus, ypač – centrinėje kūno dalyje. Vykstant raumenų nykimo procesui lėtėja medžiagų apykaita, todėl automatiškai auga svoris“, – aiškina specialistė.

Kita vertus, tuo atveju, jei miego pakanka, riebalinis sluoksnis gali imti tirpti, nes rečiau kyla noras užkandžiauti arba persivalgyti, darosi lengviau suvaldyti apetitą, be to, sukaupiama pakankamai energijos, leidžiančios aktyviau pajudėti.

Patarimai, kaip išmiegoti visą naktį

Turėdami omeny tai, kas jau pasakyta, būtinai pasinaudokite toliau išvardytais patarimais, kad nakties miegas būtų maksimaliai efektyvus, o tikslas numesti svorio nebeatrodytų taip sunkiai įgyvendinamas.

1. Padėkite į šalį telefoną

Šis patarimas neturėtų pernelyg nustebinti.
Išmaniųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių skleidžiama mėlyna šviesa, kaip paaiškėjo, sutrikdo melatonino – miego ir būdravimo ciklą reguliuojančio hormono, lygį.

N. Ramlakhan visus elektroninius įrenginius rekomenduoja išjungti likus 90 minučių iki meto gultis į lovą.

2. Miegokite vėsiai

Vėstant orams šildymas paprastai padidinamas, bet miego kokybė dėl to tikrai nukenčia. Taip yra todėl, kad šildomose patalpose išsausėja gleivinė, tad naktį gali sukilti troškulys.

Kaip teigia buvęs britų Miego bendrijos vadovas Neilas Stanley, optimali miegamojo temperatūra yra 18 laipsnių arba žemesnė.

3. Nepadauginkite kavos

Perspėjimą dėl kofeino derėtų laikyti vienu iš svarbiausių.
Geriant kavą per anksti arba per vėlai, anot mitybos terapeutės Sarah‘os Brewer, gali sutrikti miegas, imti kamuoti nemiga.

Paskutinį per dieną kavos pudelį ji rekomenduoja išgerti ne vėliau kaip 17.00 val. Vis dėlto liguistai nemigos kamuojami asmenys nustoti gerti kavą turėtų jau vidudienį.

4. Neleiskite vaikams miegoti kartu

Šis patarimas turėtų nuskambėti tarsi muzika tėvų ausims, o juo vadovaujantis tikrai nereikia jausti net menkos kaltės. Atminkite – įprotis miegoti su vaikais kenkia jūsų sveikatai.

Toks elgesys, beje, žalingas ir vaikams. Kai šalia miega vaikas, sunku nenubusti nuo menkiausio jo krustelėjimo. Ne ką mažiaus svarbu, kad tokia praktika gali sutrikdyti vaiko vystymąsi.

5. Nevalgykite prieš miegą

Valgymas prieš gulantis į lovą tikrai gali sutrikdyti organizmo miego ciklą.

Specialistai teigia, kad nustoti valgyti reikėtų likus trims valandoms iki miego: taip pavyks išvengti pasunkėjusio virškinimo keliamų problemų, sumažės rūgštinio refliukso tikimybė ir net nesisapnuos košmarai.

6. Susilaikykite nuo alkoholio

Taurę vyno arba šlakelį brendžio daugelis laiko visiškai nekaltu vakaro ritualu.

Deja, kad ir ką bemanytumėte, specialistai teigia, kad pavartotas alkoholis anaiptol nepagerina miego kokybės.

Dalykas tas, kad alkoholis užblokuoja užmigti padedančią aminorūgštį triptofaną, neleisdamas jai nukeliauti iki galvos smegenų.

7. Atsiribokite nuo gyvūnų augintinių

Leisti numylėtai katei arba šuniui susirangyti šalimais lovoje yra nusikaltimas prieš save pačius.

Nevalia pamiršti, kad gyvūnų augintinių kaimynystė miegą sutrikdo ne tik todėl, kad galite nubusti jiems pradėjus kasinėtis, bet ir dėl kailio, neišvengiamai atsirasiančio tarp patalų.

Miegant su švelniakailiais gyvūnais gali prasidėti alergija arba pasunkėti astma, jei žmogus yra linkęs į tokias problemas.

8. Pasirūpinkite patogiomis pagalvėmis

Vienas pastarojo meto tyrimas įrodė, kad žmonės, dedantys galvas ant patogių pagalvių, miega daug geriau, palyginti su tais, kurie jokios reikšmės pagalvei neteikia. Bet kaipgi išsirinkti tinkamą pagalvę?

„Jei žmogus miega ant šono, jam tinkamiausia – kietoka pagalvė, o jei ant pilvo – minkštesnė“, – sako miego ekspertas Jamie Moryoussefas.
Miegate ant nugaros?

Londone dirbantis konsultantas miego klausimais Maxas Kirstenas pataria rinktis tokią pagalvę, kuri kuo tiksliau prisitaikytų prie galvos formos.

9. Pusę devintos palįskite po dušu

Neseniai atlikto tyrimo autoriai teigia, kad šiltas dušas likus 90 minučių iki miego net perpus sutrumpina užmigimo procesą, o viso miego trukmę pailgina 15 minučių.

Taip yra todėl, kad nuo karšto vandens išsiplečia kraujagyslės, o oda sugeba efektyviau atsikratyti perteklinės šilumos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)