Guelpho universiteto Kanadoje mokslininkai išsiaiškino, kad staigus gliukozės sumažėjimas kraujyje turi įtakos gyvūno psichikos būklei, rašo zdr.ru.

Tyrėjai atliko eksperimentų su žiurkėmis. Joms suleido gliukozės metabolizmą blokuojančio preparato, dėl kurio gyvūnai patyrė hipoglikemiją, paskui uždarė į atskirą kamerą. Kai kuriais atvejais žiurkėms darydavo paprasto vandens injekcijas ir uždarydavo į kitą narvą. Po kelių bandymų gyvūnams patiems leisdavo pasirinkti, į kurią kamerą jos norėtų eiti. Nė vienas graužikas nepanoro grįžti ten, kur buvo patyręs hipoglikemiją.

„Toks elgesys vadinamas vengimu, jis yra streso ir nerimo išraiška“, – aiškina mokslininkai. Kraujo tyrimai patvirtino, kad staiga sumažėjus gliukozės lygiui graužikų organizme padidėdavo kortikosterono (į kortizolį panašus hormonas), kas rodo fiziologinį stresą.

Pasirodo, net vienas praleistas valgymas gali neigiamai paveikti gyvūno emocinę būseną. O kas būtų, jei tai taptų įpročiu? Tyrimo autorių teigimu, chroninė, ilgalaikė hipoglikemija kelia depresyvaus elgesio riziką.

Prasta mityba dažnai sukelia slogią nuotaiką ir atvirkščiai. Naujo tyrimo rezultatai gali praplėsti mūsų suvokimą apie depresijos ir nutukimo, diabeto, bulimijos ir anoreksijos sąsają.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)