Atsako gydytoja dermatovenerologė Vilma Polinkevičienė:

Botulino toksinas išskirtas iš bakterijų. Daugeliui žmonių botulino toksinas asocijuojasi su nuodais, tačiau medicinoje įprasta, kad įvairūs vaistai, preparatai gaminami iš nuodingų bakterijų. Veikliosios medžiagos kiekis atliekant botulino toksino injekcijas yra toks mažas, kad, veikdamas lokaliai, jis atlieka tik vaisto vaidmenį. Botulino toksino injekcijos – saugi, aprobuota, leidžiama naudoti ir veiksminga procedūra.

Nedidelės dozės šio preparato blokuoja nervinio impulso perdavimą tarp nervo ir raumens, todėl injekcijos vietoje raumenys yra „neutralizuojami“ ir raukšlės kuriam laikui dingsta.

Injekcijomis gali būti gydomos: kaktos skersinės, kaktos vertikalios (pykčio) raukšlės, juoko („žąsies kojelės“) raukšlės. Botulino injekcijomis negali būti koreguojamos veido raukšlės, (pavyzdžiui, nosies-lūpų raukšlė).

Botulino toksino injekcijomis taip pat sėkmingai gydomas padidėjęs delnų, padų ar pažastų prakaitavimas. Tokiu atveju medikamentai leidžiami į pažasties, delnų ar pėdų odą (prakaitavimas sumažėja beveik 8 kartus), veikimo trukmė 5-6 mėnesiai.

Ypatingo pasiruošimo prieš botulino toksino injekcijas nereikia. Procedūra atliekama, patepus odą skausmą malšinančiu tepalu.

Botulino toksino injekcijų poveikis yra laikinas ir trunka nuo 3 iki 12 mėnesių. Kartojant procedūras poveikis turėtų trukti vis ilgiau ir ilgiau, tačiau, nusprendus nebetaikyti šios procedūros, raumenų veikla visiškai atsistato.

Verta žinoti

Metams bėgant odoje mažėja hialurono rūgšties, nuo kurios priklauso odos drėgmė, tonusas ir stangrumas. Mažėjant drėgmės kiekiui, oda išsausėja, suglemba, atsiranda raukšlių. Žinoma, reikia naudoti drėkinamuosius kremus, tačiau nė vienas jų negali idealiai ir pakankamai aprūpinti odos drėgme.

Geriausiai taikyti tobulesnį odos drėkinimo metodą – biorevitalizaciją, kurios metu į dermą (vidurinį odos sluoksnį) mikroinjekcijoms įšvirkščiama hialurono rūgšties. Taip sugrąžinama odos drėgmė, atkuriamas hialurono rūgšties balansas, atsiranda optimalios sąlygos ląstelėms atsinaujinti, stimuliuoja kolageno, elastino ir savos hialurono rūgšties sintezė.

Biorevitalizacija rekomenduojama esant sausai, dehidratuotai odai, ji tinka odos elastingumui pagerinti, pasirodžius pirmiesiems senėjimo požymiams, po įvairių kosmetikos procedūrų (galima derinti su jomis), po apsilankymų soliariume ar pabuvus saulėje. Šios procedūros gali būti taikomos ir smulkioms raukšlėms koreguoti.