Britų sveikatos apsaugos specialistų organizacijos SCA tyrimų duomenimis, kas dešimtas darbuotojas mano, kad jų sveikatai pavojų kelia prasta higiena darbo vietoje. Maždaug pusė apklaustųjų yra įsitikinę, kad užsikrėtė darbe ar nuo šeimos narių, rašo netdoctor.co.uk. Tačiau biuras neturi tapti ligų židiniu. Apsisaugoti nuo ligų nėra sudėtinga, svarbu vadovautis sveiku protu.

Londono higienos medicinos mokyklos profesorė Sally Bloomfield netdoctor.co.uk aiškina, dėl kokių su higiena biure susijusių įpročių susergame ir kaip to išvengti.

1 klaida: nesistengiate pažvelgti plačiau

Gali atrodyti, kad mikrobai plinta biure, bet problemos prasideda nebūtinai čia, t. y. – gerokai anksčiau. Profesorė S. Bloomfield aiškina: „Į darbą žmonės reguliariai važinėja viešuoju transportu, kuriame – daug žmonių liečia tuos pačius paviršius, visi kvėpuoja tuo pačiu oru. Kai daug žmonių artimai vieni su kitais kontaktuoja, (virusai) greičiau plinta.“

Pareigingiau paisykite higienos: „Kai atvykstame į biurą, mūsų rankos neatrodo nešvarios, bet taip gali būti. Jei atėjote iš lauko, nusiplaukite arba nusivalykite su dezinfekuojamuoju skysčiu rankas.“

2 klaida: manyti, kad tik kiti nesilaiko higienos normų

Nevalia suversti atsakomybės vien kolegoms ir tikėtis, kad jie maksimaliai paisys higienos reikalavimų. Jei pirmiausia patys laikotės higienos normų darbe, nesusirgsite ir apsaugosite nuo ligų kitus.

Profesorė S. Bloomfield sako: „Jei nesuprantate, kad viskas priklauso nuo jūsų, tai – didžiausia klaida, kalbant apie higieną biure. Bakterijos neatsiranda ant įvairių paviršių šiaip sau, taigi prisiimkite atsakomybę.“

Stenkitės maksimaliai laikytis higienos normų: „Kiekvienas gali užkirsti kelią baciloms, laikydamasis higienos normų reikiamu metu reikiamoje vietoje. Paisykite kvėpavimo higienos – turėkite servetėlių, nosinaičių, kad prireikus galėtumėte visiems pasiūlyti, pasinaudoję jomis iš karto nusiplaukite rankas. Higienos laikykitės ir tualete – kruopščiai plaukite rankas. Žiūrėkite, kad baldų ir daiktų paviršiai būtų švarūs. O svarbiausia – būkite sąmoningi, jei užsikrėtėte. Jei peršalote, bet būtinai reikia ateiti į biurą, elkitės atsakingai.“

3 klaida: neįvertinate virusų atsparumo

Virusai ir bakterijos yra be galo atsparūs, jie prisitaiko, mutuoja ir lengvai išlieka biuro aplinkoje.

Profesorė S. Bloomfield teigia: „Virusai įvairiais būdais pereina nuo vieno žmogaus ant kito. Jų dalelės, konkrečiai – Noro viruso, gali būti labai mažos. Kai vemiame, išvemiame iki tūkstančio milijonų dalelių, tada gali užsikrėsti mažiausiai 10 žmonių.“

Maksimaliai paisykite higienos: „Jei jums buvo Noro virusas, po jo galite jaustis visiškai pasveikę, tačiau, tyrimų duomenimis, prasirgus šiuo virusu dar iki dviejų savaičių jo dalelės išsiskiria su išmatomis. Tad jei prasirgote šia infekcija, ypač kruopščiai paisykite higienos normų mažiausiai artimiausias dvi savaites."

4 klaida: skiriate per mažai dėmesio higienos reikalavimams

Minėtas SCA tyrimas parodė, kad 40 proc. respondentų serga iki savaitės dėl nepaisomų higienos principų darbe.

Profesorė S. Bloomfield aiškina: „Finansiškai naudingiau turėti šalia rankų dezinfekavimo skysčio, ypač rudens ir žiemos mėnesiais, kai aplink knibžda virusų.“

Maksimaliai paisykite higienos: „Biuruose turėtų būti pasirūpinta, kad tualetai būtų švarūs, juose netrūktų švaros, rankų plovimo priemonių, kad būtų dezinfekuojamųjų priemonių. Rankų dezinfekuojamojo skysčio buteliukas ant stalo bus lyg sufleris. Valytojai turėtų kruopščiai valyti paviršius – ne tik nušluostyti dulkes, bet ir dezinfekuoti juos.“

5 klaida: kreipiate dėmesį ne į tuos daiktus

Nepakenks nuvalyti antibakterine servetėle klaviatūrą ar kompiuterio pelę, tačiau tai nebūtinai apsaugos nuo ligų.

Profesorė S. Bloomfield aiškina: „Nesvarstykite, iš kur atsiranda bakterijų, nes tai akivaizdu. Žmonės valo kompiuterio klaviatūrą, bet jei jūs vienas naudojatės kompiuteriu, tai nėra taip pavojinga. Virusai nesidaugina aplinkoje, jie dauginasi gyvose ląstelėse, jie pereina nuo vieno žmogaus prie kito per mūsų rankas ir (daiktų) paviršius.

Paisykite higienos principų: „Jei tai durų rankena, krano čiaupas ar kopijavimo aparato mygtukai, atsiminkite – šių daiktų paviršius liečia visi biuro darbuotojai.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)