Skirtingai nei Lietuvoje, pasaulyje šie preparatai dažniausiai naudojami siekiant išspręsti tam tikras įgimtas ar gyvenimo eigoje įgytas estetines bei funkcines problemas.

Apie kitokias botulino toksino ir hialuruno rūgšties užpildo panaudojimo galimybes - pokalbis su tarptautinio implantologijos centro MIR chirurgu Soheiliu Bechara.

- Kokias veido srities problemas galima išspręsti su botulino toksino ir hialurono rūgšties preparatais?

Su botulino toksino injekcijomis bei hialurono rūgšties užpildais galima:

1. Išgydyti bruksizmą (griežimą dantimis) bei panaikinti žandikaulio sąnario skausmus.
2. Pakoreguoti įgimtus ar gyvenimo eigoje įgytus veido defektus;
3. Sukurti išraiškingesnius veido bruožus;
4. Pastebimai atjauninti paciento veidą.

- Kaip veikia botulino toksino injekcijos ir hialurono rūgšties užpildai?

- Botulinas toksinas – tai medžiaga, kuri veikia raumenyse esančias nervinių ląstelių galūnėles. Suleistas į raumenį, botulinas toksinas sutrikdo nervinio impulso sklidimą, taip atpalaiduodamas raumenį bei neleisdamas jam judėti, darant mimikas.

Tuo tarpu hialurono rūgšties užpildai – tai sterilus biogelis su stabilizuota hialurono rūgštimi, kuri sujungia ir palaiko vandenį organizme, stiprina odą bei padeda išsaugoti jos elastingumą. Hialurono rūgšties užpildai suteikia apimties norimai veido sričiai. Reguliuodamas jos kiekį ir lokacijas, gydytojas gali suformuoti tam tikros veido srities norimą formą ir dydį.

- Kokio amžiaus pacientams dažniausiai atliekamos procedūros su botulino toksinu bei hialurono rūgštimi?

- Pacientų amžius, kuriems atliekame procedūras su botulino toksinu bei hialurono rūgštimi, labai įvairus. Viskas priklauso nuo to, kokią problemą norime išspręsti. Jei šiuos preparatus naudojame gydymui, pacientų amžius svyruoja nuo 18 iki 70, jei atliekame estetines veido procedūras, dažniausiai sulaukiame pacientų nuo 35 metų. O mitas, kad šiomis paslaugomis naudojasi tik moterys, yra klaidingas.

- Minėjote, kad šiais preparatais gali būti gydomas bruksizmas bei žandikaulio sąnario skausmai.

- Bruksimas tai – griežimas dantimis. Polinkį griežti dantimis gali turėti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Manoma, kad šio įpročio atsiradimui ir vystymuisi didžiausią įtaką turi odontologinės patologijos bei psichologiniai veiksniai, tokie kaip stresas, nerimas, įtampa.

Bruksizmu sergantis pacientas nevalingai judina kramtomuosius raumenis, spausdamas apatinio žandikaulio dantis prie viršutinio. To pasekoje atsiranda ir žandikaulio sąnario skausmai, o nuo raumenų išsipūtimo apatinė veido dalis įgauna kvadratinę formą.

Atlikus botulino toksino injekciją į kramtomuosius raumenis, jie atpalaiduojami. Po procedūros bruksistas sklandžiai atlieka visas įprastines funkcijas (kalbėjimas, valgymas ir pan.), bet negali stipriai sukąsti dantų ar jais griežti. Atsipalaidavus raumenims, kvadratinę formą įgavusi apatinė veido dalis susiaurėja.

Maždaug 5 mėnesius po injekcijos raumenys išlieka atsipalaidavę, todėl dalis pacientų, negalėdami stipriai sukąsti bei griežti dantimis, šį įprotį tiesiog pamiršta. Jei pasibaigus preparato veikimui vėl pasireiškia bruksizmas, procedūrą galima pakartoti.

Su hialurono rūgšties užpildais taip pat galima išspręsti tam tikras įgimtas ar gyvenimo eigoje įgytas veido problemas. Šios procedūros metu galime pakoreguoti nesimetrišką nosį, suteikti lūpoms tinkamą formą, suvienodinti neproporcingas veido dalis bei padailinti smakrą.

- Daugelis iš mūsų nori kuo ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą. Jei esi jaunas ir gražus, ar verta dailinti tam tikras veido dalis?

- Jei siekiame nepriekaištingo rezultato, visa tai turi būti daroma su saiku. Nepaisant to, kad šios procedūros sveikatai nekenksmingos, visgi nevertėtų skubėti to daryti labai jauname amžiuje. Jauną žmogų puošia ne putlesnės lūpos ar ilgesnės blakstienos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją