Jie suskaičiavo, kad spiralė beveik 100 proc. apsaugo nuo nėštumo, kai tuo tarpu kitą rytą išgerta tabletė – tik 97 proc.

Prinstono universiteto profesorius Jamesas Trussellas teigė, kad gydytojai ir seselės turėtų aprūpinti spiralėmis vos 11 ar 12 metų sulaukusias mergaites.

Ekstrinė tabletė apsaugo nuo nėštumo tik tuomet, jei yra išgeriama praėjus ne daugiau nei 72 val., arba 3 dienoms, po sekso, o į gimdą įstatytos spiralės esą apsaugo nuo nėštumo iki 5 metų. Jos išskiria varį, kuris pakeičia gimdos skysčius ir neleidžia spermatozoidams pasiekti kiaušinėlio.

Spiralės yra brangesnės už ekstrinės kontracepcijos tabletes, bet laikui bėgant, anot gydytojų, atsiperka, nes apsaugo nuo daug daugiau nėštumų.

„Daug žmonių norėtų manyti, kad „kito ryto“ tabletė yra panacėja nuo nepageidaujamų nėštumų, nes ji pigi. Deja, taip nėra. Ji apsaugo nuo vakarykščio sekso, bet neapsaugos jūsų po trijų savaičių.

Žmonės, kurie reguliariai mylisi be apsisaugojimo priemonių, šių tablečių nevartoja. Anksčiau ar vėliau merginos pastoja,“ – teigė profesorius J. Trussellas.

Tyrėjai apžvelgė 42 tyrimus, kuriuose dalyvavo 7034 moterys, ir lygino spiralių bei įvairių ekstrinės kontracepcijos formų efektyvumą.

Jie nustatė, kad spiralės efektyvumas yra 99.91 proc, o „kito ryto“ tabletės – 97-99 proc.

Profesorius J. Trussellas, kurio tyrimo rezultatai publikuojami žurnale „Human Reproduction“, pridūrė: „Tai sudėtinga problema, nes daugelyje šalių moterys nueina į vaistinę ir nusiperka tabletę, bet beveik nė viena neprašo spiralės, o šeimos planavimo klinikose ir ligoninėse jos nededamos tą pačią dieną.“

Jis sakė, kad spiralės turėtų būti siūlomos vos 11 ar 12 metų sulaukusioms mergaitėms, jei yra rizikos, kad jos turės nesaugius lytinius santykius.

Pastaraisiais metais moterys ir mergaitės yra raginamos visada namuose turėti „kito ryto“ tablečių, jei kartais nutiktų taip, kad pasimylėtų be apsaugos.

Tačiau J. Trussellas sakė, kad įrodymų, jog tokios schemos sumažintų nepageidaujamų nėštumų skaičių, nėra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (275)