Kas yra taurių statymas?

Taurių statymas – senovės kinų medicinos gydymo būdas, paremtas įsitikinimu, kad tam tikras ligas, negalavimus sukelia sutrikusi kraujotaka ir sutrikusi energijos tėkmė kūne.

Kai gydytojas stato taures (stiklines arba silikonines) pacientui ant odos, dėl susidarančio spaudimo oda įtraukiama į taurės vidų, aiškinama Netradicinės ir integruojamosios medicinos centro informaciniame buklete.

Įprastai taurės statomos tik ant nugaros. Tiesa, ne per seniausiai ėmė populiarėti taurių statymas ant veido – taurės arba paliekamos, arba jomis masažuojama, prieš tai patepus veidą losjonu ar aliejumi.

Abiem atvejais taurės sukelia spaudimą, į veikiamą plotelį priteka daugiau kraujo ir pagerėja viso organizmo kraujotaka, teigė Niujorko Willo Cornellio integruojamosios medicinos ir sveikatingumo centro medikė, mokslų daktarė Chiti Parikh.

„Suaktyvinus kraujotaką atpalaiduojami įsitempę raumenys, gerėja kraujotaka, slopinamas uždegimas“, – teigė ji.

Kas gydoma, statant taures?

Dažniausiai taurių statymu gydomi chroniniai skausmai, ypač nugaros ir galvos skausmai, teigia Ch. Parikh. „Malšinami raumenų ir skeleto skausmai, kurie dažnai būna fizinė chroninio streso išraiška“, – teigė integruojamosios medicinos atstovė.

Dažniausiai chroninis stresas veikia raumenis. „Dažnai jaučiant stresą įsitempia raumenys, ypač jei sėdime palinkę prie kompiuterio, laikome telefoną – raumenų įtampa palaipsniui gali peraugti į fizinį skausmą, kurį padeda numalšinti taurių statymas“, – aiškina Ch. Parikh.

Taurių statymas

Daugelis žmonių sako, kad taurių statymas detoksikuoja organizmą, bet iš tiesų atliekama ne detoksikacija, o tam tikroje kūno vietoje sumažinamas uždegimas, patikslina specialistė.

„Kai žmonės patiria fizinį skausmą, tai rodo, kad toje kūno vietoje sustiprėjo uždegimas. Pastačius taures, toje vietoje pagerėja kraujotaka, ten, siekiant sustiprinti gijimo, sveikimo procesą, pritraukiama imuninės sistemos ląstelių, kad praeitų patinimas“, – teigė Ch. Parikh.

Yra tyrimų, liudijančių, kad taurių statymas gydo chroninius skausmus. Vienas iš tokių aprašytas 2016 m. žurnale „Evidence Based Complementary Alternative Medicine“. Tiesa, pastarasis tyrimas neišbaigtas, reikia daugiau ir išsamesnių tyrimų.

Yra ir tokia nuomonė, kad taurių statymo poveikis – tik placebas (tiesiog tikima, kad tai veiksminga, todėl jaučiamas pagerėjimas).

Ar taurių statymas mažina stresą?

Taurių statymu galima veiksmingai gydyti fizinius streso padarinius, kita vertus, fiziniai simptomai tėvas vienas iš aspektų.

Todėl veiksmingiausiai psichiniai streso padariniai gydomi, derinant taurių statymą su akupunktūra, teigia Ch. Parikh.

„Akupunktūra skatina organizme endorfinų gamybą ir padeda holistiniu būdu gydyti esminę fizinio ir psichinio streso priežastį, – aiškina specialistė. – Būtent todėl taurių statymo ir akupunktūros derinys visapusiškai veikia stresą.“

Taurių statymas efektyviai malšina aštrius, ūmius fizinius skausmus, bet ilgiausiai gydymo poveikis jaučiamas, kai taurių statymas derinamas su akupunktūra. Anot Ch. Parikh, holistinės medicinos atstovų retokai rekomenduoja vien tik gydymą taurių statymu.

Ar nepavojinga išbandyti taurių statymą?

Taurių statymas

Trumpai tariant, žalos nepadarys, o ne vieną savaitę varginusį nugaros skausmą gali numalšinti, taigi pirmyn – pabandykite.

Reikėtų žinoti, kad nuo taurių ant odos lieka ryškios dėmės, kurios išlieka kelias dienas ar net kelias savaites.

Įdomu tai, kad dėmių nuo statytų taurių spalva žmonėms būna skirtinga, ir ši spalva nėra rodiklis, ar taurių statymas buvo veiksmingas.

Ch. Parikh įspėja – taurių statyti nepatartina, jei vartojate kraują skystinančius vaistus, jei kraujas sunkiau kreša, jei galimas kraujo krešulių susidarymas organizme arba jei yra atvirų žaizdų.

„Reikėtų nestatyti taurių tose vietose, kur oda labai jautri, nes gali pasidaryti žaizdelės“, – sako Ch. Parikh.

Jei norite išbandyti taurių statymą, reikia susirasti kompetentingą specialistą. Ch. Parikh teigimu, geriausi taurių statymo specialistai būna akupunktūros specialistai.

„Patarčiau paprašyti integruojamosios medicinos gydytojo rekomendacijų. Jei tokio nežinote, gerą specialistą tikrai padės rasti bendrosios praktikos gydytojas“, – aiškino medikė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)