Klinikinės fizioterapijos specialistė Diane Wootton, į kurią kreipiasi su šlapimo pūslės ir žarnyno funkcijos sutrikimais susidūrę pacientai, teigia, kad asmenys, linkę laikytis principo „geriau nueisiu prieš išvykdamas“, dažniau susiduria su šlapimo pūslės funkcijos sutrikimais, rašo „The Independent“.
„Tai reiškia, kad jūsų šlapimo pūslė niekada normaliai (daugiau nei 200 ml) neprisipildo, nes dažnai yra ištuštinama, – patikino specialistė. – Jos sienelės nebūna įtemptos, todėl jos laikui bėgant tampa suglebusios, todėl beveik nuolat juntamas noras šlapintis. Esu turėjusi pacientą, kurie per dieną šlapindavosi po 22 kartus, o viena iš priežasčių – šis įprotis.“
Jei jūs – užkietėjęs tualeto lankytojas, nuleisti rankų vis tik neskubėkite. Įmanoma padėti savo pūslei mėginant tarp apsilankymų tualete išlaikyti atitinkamus intervalus: kuo jie bus ilgesni, tuo geriau. Toks metodas laikui bėgant ir vėl sugrąžins šlapimo pūslei gebėjimą išlaikyti didesnį tūrį, o jūs savo ruožtu galėsite džiaugtis, nes išleisite mažiau pinigų mokamiems viešiesiems tualetams.
Dar vienas būdas atsikratyti šio nemalonaus įpročio – tolygesnis suvartojamų skysčių kiekio paskirstymas dieną ir skysčių vartojimo ribojimas vėlyvą vakarą. Galite sau padėti atsisakydami kofeino turinčių gėrimų: arbatos, kavos, gazuotų gėrimų ir alkoholio. Šie gėrimai dirgina šlapimo pūslę ir verčia į tualetą skubėti dažniau.
Tiesa, nevertėtų persistengti ir laukimą, kol galėsite nueiti į tualetą, paversti kančia. Jei per ilgai nesišlapinsite, šlapimo pūslę apkrausite per stipriai. Tenka pripažinti, kad kiekvieno žmogaus atveju pojūčiai, verčiantys suvokti, kad šlapimo pūslė jau pilna ir laikas apsilankyti tualete, gali būti skirtingi. Vis dėlto teigiama, kad daugumos žmonių šlapimo pūslės pajėgios išlaikyti 300-400 ml skysčių nesikeliant nakties metu nusišlapinti, jei per dieną išgeriama apie 2 l vandens. Visiškai normalu, jei per dieną šlapinimosi tikslais į tualetą užsukate nuo 4 iki 10 kartų.