Dabar kalbėsime ne apie tokį atspindžio veidrodyje vertinimą, po kurio tenka konstatuoti, kad turime viena raukšle daugiau, be to, ir vėlei teks maskuoti ratilus paakiuose.

Dalykas tas, kad atidus savo veido ir kitų kūno dailių apžiūrėjimas padeda laiku pastebėti tam tikrus pakitimus, kuriuos išsityrus, o prireikus ir eliminavus, galima jaustis daug saugiau, rašoma „The Sun“ skelbiamoje publikacijoje.

Apie įvairius organizme vykstančius procesus, o kartais – net grėsmingą ligą, bylojančių požymių gali atsirasti bet kurioje srityje nuo veido iki burnos, kaip ir nuo galvos iki kojų. Tai reiškia, kad kartkartėmis dėmesio turi sulaukti bemaž kiekvienas kūno centimetras.

„Begalę subtilių nuorodų į galimas sveikatos problemas galima aptikti žmogaus veide“, – nurodo gydytoja Rachel Ward.

„Odos spalvos, akių atspalvio, lūpų išvaizdos pokyčiai gali būti apie fizinę ir psichinę būklę bylojantys ženklai. Aišku, kiekvieno žmogaus organizmas – unikalus, todėl išryškėjančias dėmes arba atsirandančią asimetriją kiekvienu atveju tenka aiškinti skirtingai“, – pamini specialistė.

Nuosavo kūno pažinimas

Pirmiausia, labai svarbu pažinti savo kūną, nes tik tada pavyks aiškiai suprasti, kad kažkas pakito.

„Koks nors pokytis gali signalizuoti apie giluminę problemą“, – teigia R. Ward.

„Reguliari krūtų, sėklidžių (vyrų atveju) ir apgamų apžiūra padeda aptikti prasidėjusius pokyčius. Kalbant apie vėžį, būtina pasakyti, kad ankstyviausių simptomų nustatymas paprastai leidžia tikėtis geriausio gydymo rezultato. Štai kodėl labai svarbu kuo anksčiau nustatyti konkrečius pokyčius“, – sako specialistė.

„The Sun“ skelbiamos publikacijos autoriai nutarė priminti, į ką primygtinai rekomenduoja atkreipti dėmesį kompetentingi Jungtinės Karalystės sveikatos sektoriaus specialistai.

Apgamų pagausėjimas arba pakitusi apgamo išvaizda – tikėtinas odos vėžio požymis

„Jei jūsų oda nubertai apgamais, patartina manyti, kad patenkate į didesnės odos vėžio, ypač melanoma įvardijamos rūšies, rizikos grupę“, – dėsto dermatologas Antonas Alexandroffas.

„Būtinai stebėkite, ar nekinta apgamų forma, spalva ir dydis. Jei apgamas pasikeičia arba pradeda kraujuoti, kreipkitės į savo gydytoją arba dermatologą. Išsiugdykite įprotį kartą per mėnesį patys apžiūrinėti apgamus – taip padidės tikimybė, kad labai greitai pastebėsite pirmuosius pokyčius“, – pataria specdialistas.

Balti žiedai akyse gali signalizuoti apie aukštą cholesterolio lygį

„Pilkos arba baltos spalvos žiedai aplink rageną yra vadinami senatviniais lankais, taigi, kaip sufleruoja pavadinimas, šis pakitimas būdingas senyvo amžiaus suaugusiesiems, o jų susiformavimą nulemia ragenos pakrašty susikaupiančios riebalinės nuosėdos“, – aiškina akių chirurgė Elizabeth Hawkes.

„Tokie lankai paprastai vertinami kaip senėjimo požymiai, tačiau jei žmogus gana jaunas, jie gali signalizuoti apie pakilusį cholesterolio lygį. Didelė cholesterolio koncentracija, žinia, didina kraujagyslių ligų tikimybę, todėl patartina išsitirti“, – nurodo ekspertė.

Gera žinia ta, kad cholesterolio lygį gali padėti sumažinti subalansuota mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas. Aišku, kartais prireikia ir vaistų.

Jei yra priežasčių nerimauti, būtinai užsiregistruokite pas gydytoją, kadangi per didelė cholesterolio koncentracija gali privesti prie širdies priepuolio arba insulto.

Patinusios, pakitusios spalvos kulkšnys – tikėtinas širdies problemų, net krešulių požymis

„Jei pastaruoju metu pastebėjote, kad kulkšnys ėmė keistis, konkrečiai – tinti, darytis netolygios spalvos, gali būti, kad ėmė reikštis kraujo apytakos sutrikimai“, – teigia podiatrė Emma McConnachie.

„Pakisti gali tik viena galūnė, bet gali ir abi. Jei pėdos arba kulkšnys ėmė skirtis dydžiu arba spalva, metas pasikonsultuoti su savo gydytoju arba podiatru“, – pataria ekspertė.

„Kulkšnių pakitimai gali signalizuoti apie širdies problemas, taip pat kojų arterijų arba venų sutrikimus. Retais atvejais tai gali būti net kraujo krešulių požymis, nors tada paprastai ne tik pakinta kulkšnys, bet dar ir ima skaudėti koją, joje atsiranda karščio pojūtis“, – nurodo E. McConnachie.

Jei įtariate, kad gali būti susiformavęs kraujo krešulys, nedelsdami kreipkitės į medikus.

Stambios krūtys, tikėtina, – krūties vėžio riziką didinantis veiksnys


Mokslininkai mano, kad didelių krūtų savininkėms kyla didesnė krūties vėžio išsivystymo grėsmė. Ši tikimybė, esą, nepriklauso nei nuo moters amžiaus, nei nuo genetinio paveldo, nei nuo to, ar ji buvo nėščia bei maitino krūtimi.

Atliekant tyrimus paaiškėjo, kad įtakos vėžio rizikai gali turėti ir tam tikri už krūtų augimą atsakingi aleliniai genai.

Norint sau padėti, svarbu palaikyti sveiką kūno svorį, riboti alkoholio vartojimą ir tikrintis, ar krūtyse neatsirado sukietėjimų, stebėti, ar ant krūtų odos nematyti įdubimų, ar nepakito spenelių dydis arba forma, ar jie neišberti, ar iš jų nesiskiria išskyros.

Jei nerimaujate, visada pravartu pasikonsultuoti su gydytoju.

Pageltę dantys gali būti diabeto arba burnos vėžio požymis

„Bet kuri dantų emalį paveikianti liga didina dantų pageltimo, taip pat ėduonies pasireiškimo riziką“, – teigia įžymybių pamėgta odontologė Hanna Kinsella.

Dantų emalis ir apskritai burnos ertmės būklė gali nukentėti sergant tokiomis ligomis kaip diabetas, burnos vėžys, anemija, anoreksija ir bulimija. Neigiamas poveikis gali pasireikšti dantų pageltimu, ėduonies prasidėjimu, dantenų kraujavimu ir dantų skausmu“, – vardija specialistė.

Jei manote, kad pageltę dantys gali būti vėžio požymis, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Padidėjęs veido plaukuotumas gali būti policistinio kiaušidžių sindromo ženklas

Ant veido, krūtinės arba nugaros pradėję želti visai nepageidautini plaukai gali būti policistinio kiaušidžių sindromo požymis. Ši būklė ištinka vieną iš dešimties moterų. Manoma, kad jos priežastis – hormonų disbalansas.

Dėl policistinio kiaušidžių sindromo sutrinka mėnesinės ir gali tapti sunkiau pastoti.

„Dažniausiai nepageidaujami plaukai želia ant veido, kaklo, krūtinės, nugaros, sėdmenų ir šlaunų“, – nurodo akušerė-ginekologė Ellie Rayner.

„Šį procesą skatina pakilęs hormono androgeno lygis, organizmo jautrumas šio tipo hormonui arba abudu paminėti veiksniai“, – teigia specialistė.

Plonėjanti oda gali būti menopauzės pranašas

Menopauze vadinamą didžiąją hormoninę permainą išgyvenančios moterys dažnai pastebi, kad jų oda pasikeičia.

„Moterys pastebi, kad oda tampa raukšlėtesnė, plonesnė, kai kurioms pasireiškia aknė arba iškyla spuogų“, – sako menopauzės klausimais konsultuojanti specialistė Louise Newson.

„Odos senėjimas paspartėja, nes sumažėjus hormonų koncentracijai ir dėl drėgmės praradimo oda tampa sausesnė. Išsausėti bei suplonėti gali ir plaukai. Daugelis moterų skundžiasi ir trapesniais, greičiau lūžinėjančiais nagais“, – aiškina L. Newson.

Skilinėjančios lūpos – vienas iš Krono ligos požymių

Šios skausmingos, lėtinės, visą gyvenimą trunkančios autoimuninės ligos simptomai – pilvo skausmas, svorio netekimas ir gausus viduriavimas.

Ekspertai perspėja, kad sutinusios arba suskilinėjusios lūpos taip pat gali būti šios ligos požymis.

Sergant Krono liga, organizmas nesugeba užsitikrinti tinkamo maitinimo, todėl lūpos išsausėja ir įtrūksta.

Išsausėjusi burna – tikėtinas COVID-19 požymis

Galbūt girdėjote apie tokį reiškinį kaip „COVID liežuvis“? Jis užfiksuotas kaip ganėtinai retas, o štai burnos išsausėjimu skundžiasi vis daugiau koronavirusu užsikrėtusių asmenų.

„Remiantis tyrimų rezultatais, burnos išsausėjimas yra viena dažniausių COVID-19 sukeliamų problemų, lydimų skonio praradimu ir grybeline infekcija“, – konstatuoja odontologė Kamila Azimova.
Atsiradus bet kokių su COVID-19 simptomais sutampančių požymių, būtina pasidaryti testą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)