Gali tik užmaskuoti
Uoliai kas rytą įvairiomis kosmetikos priemonėmis maskuojančių pamėlusius paakius moterų specialistai negali nuraminti. Pasirodo, daugeliu atveju ši problema yra įgimta ir sunkiai koreguojama.
„Jei pajuodę paakiai yra tik estetinio pobūdžio bėda, daugiau veikiama genetinių veiksnių, galima bandyti ją spręsti išorinėmis pagalbos priemonėmis. Tačiau dar nėra atrastas toks metodas, kuris padėtų ją visiškai pašalinti. Galima išspręsti suglebusių skruostų, lūpų ar kaktos problemą, o paakiai, ko gero, yra vienintelė zona, kurią net pažangiomis 21 amžiaus priemonėmis ne taip paprasta paveikti“, – tvirtino medicinos centro „Northway“ gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.
Jos pastebėjimu, visos moters pastangos šioje vietoje nenueis veltui: galima išbandyti ir stimuliuojantį masažą, kaukes, specialius paakių kremus, aktyvinantį serumą. Specialistė patarė rinktis tik profesionalias priemones, nedaryti kokių eksperimentų namų sąlygomis. Didesnio poveikio galima tikėtis taikant mezoterapiją, biovitalizaciją, lazerines procedūras.
Pagrindinis tokių išorinių priemonių naudojimo tikslas – pastangrinti odą, pagerinti jos kokybę, kad ji taptų storesnė ir ne tokia permatoma. Tačiau norint pasiekti ryškų, bet vėlgi nebūtinai ilgalaikį rezultatą, probleminei vietai dėmesio reikia skirti nuolatos.
Įvairių ligų simptomas
Paakiai gali būti linkę patamsėti jau vien dėl pačios akiduobės struktūros. Tamsios spalvos yra ir kraujagyslės, ir raumenys. Todėl esant plonai odai visa tai lengvai persišviečia. Su amžiumi ši problema tik dar labiau išryškėja – apskritai mažėja kaulinio, riebalinio audinio, plonėja oda.
Tačiau jei patamsėjusius ratilus pastebėjote tik prieš kurį laiką, anksčiau jie jūsų nevargino, specialistė patarė skubėti pas šeimos gydytoją. Ši bėda gali atsirasti ne tik dėl išsekimo patyrus ilgalaikį psichologinį, fizinį nuovargį, stresą, kamuojant nemigai, bet ir sergant vidaus, ypač lėtinėmis, ligomis.
Pabrinkę, patamsėję paakiai gali rodyti inkstų sutrikimus, problemas žarnyne, atsirasti sergant mažakraujyste. Taip pat – esant maisto, ypač gliuteno, netoleravimui. Požymiai, kad jus vargina ši alergija, – nuolatinis galvos skausmas, nuovargis, virškinimo problemos, per didelis arba per mažas svoris.
Verta žinoti
Sau padėsite skirdami pakankamą laiką poilsiui, visavertiškai maitindamiesi.
Kraujotaką gerinančių ir paakių odos būklę gerinančių medžiagų yra agurkuose, bulvių sunkoje, alijošiaus sultyse, ramunėlių nuovire, juodojoje, žaliojoje arbatoje. Tačiau tokius šaltus kompresus reikėtų daryti tik iš patikrintų produktų, prieš tai patikrinti, ar nėra jokių alerginių reakcijų.