Greipfrutų teikiama nauda neabejotina, tačiau tam tikrais atvejais šie vaisiai gali būti žalingi. Taip nutinka kai greipfrutai valgomi naudojant tam tikrų rūšių vaistus.
Greipfrutuose esančios medžiagos veikia dvejopai: arba per stipriai padidina arba per daug sumažina vartojamų vaistų poveikį. Vadinasi, arba pasireikš galimi šalutiniai poveikiai arba vaistas bus neefektyvus.
Pažymėtina, kad greipfruto ir vaistų sąveika gali išlikti iki trijų dienų. Atsižvelgiant į tai, negalima gerti greipfrutų sulčių ryte, o vaistus gerti vakare ir viltis, kad reakcijos nebus.
Svarbu paminėti tai, kad visi vaistai reaguoja į greipfrutus. Todėl tikslinga apžvelgti medikamentus, kuriuos vartojant reikėtų būti atsargiems ir susilaikyti nuo šių vaisių valgymo. Tai vaistai nuo:
- Cholesterolio (atorvastatinas, lovastatinas, simvastatinas);
- Aukšto kraujospūdžio (felodipinas, nifedipinas, nimodipinas ir nisoldipinas);
- Aritmijos (pavyzdžiui, amjodaronas);
- Depresijos ir nerimo (buspironas ir sertralinas);
- Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) (sakvinaviras);
- Erekcijos disfunkcijos (sildenafilis);
- Alergijos (pavyzdžiui, feksofenadinas).
Išvardinti ne visi vaistai, galintys sąveikauti su greipfrutais ar jų sultimis, todėl atidžiai perskaitykite informacinius vaistų lapelius. Kilus dvejonėms – pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nepageidaujamas vaistų reakcijas sukelia raudonųjų ir pomelo greipfrutų rūšys. Kiti citrusiniai vaisiai, pavyzdžiui, citrinos šia savybe nepasižymi.