Daugelis mūsų vandenį seniai pakeitėme kava, arbata, limonadais, tačiau gėrimai, kuriuose yra kofeino, ne papildo vandens atsargas organizme, o atvirkščiai, jį iš ten išvaro. Šlapimas puikiai atspindi mūsų vandens suvartojimo kiekį. Jei šlapimas šviesus – mūsų organizme pakankamai vandens, o kuo jis tamsesnis – tuo jaučiamas didesnis trūkumas.

Štai keletas vandens trūkumo stadijų:

Pirmoji vandens trūkumo stadija pasireiškia bloga nuotaika, nemiga, greitu nuovargiu, nenorėjimu rytais keltis, dirglumu, potraukiu gazuotiems gėrimams, svaigalams, narkotikams, kitoms psichologinėms problemoms. Pradėjus drėkinti organizmą bloga savijauta per keletą dienų praeina.

Antroji sausros stadija pasireiškia fiziologiniais organizmo persitvarkymais: užkietėja viduriai, pakyla kraujospūdis, susergama alergija, astma, antrojo tipo diabetu, sąnarių ligomis.

Trečioji – ima signalizuoti raumenų, krūtinės, kolito ir stenokardijos sukelti skausmai.

Ketvirtoji stadija pasireikš hemorojumi, cholesterino plokštelių atsiradimu kraujagyslėse, arterijų pakenkimu, pirmojo tipo diabetu, neurologiniais sutrikimais, Alzheimerio, Parkinsono liga, išsėtine skleroze, neuritais, pleuritais, limfomis, augliais, vėžiais ir kt. ligomis. Šiai stadijai būdingas ir nutukimas. Kai mūsų kūnas negauna pakankamai vandens, jis tai supranta kaip pavojaus signalą ir ima taupyti audiniuose kiekvieną jo lašą. Dėl tokių vandens sankaupų didėja organizmo svoris, sutinsta rankos ir kojos.

DĖMESIO! Per daug vandens – žala organizmui!

Jei vandens geriama daug, nejaučiant jo poreikio, pažeidžiama gaunamo vandens balanso dalis, kas reiškia, kad išskiriamojo vandens privalo automatiškai padaugėti. Padidėja krūvis širdžiai ir skystį šalinantiems organams. Jei šie nesusidoroja su pasunkėjusiu uždaviniu, skystis pradeda užsilaikyti, atsiranda pabrinkimų.