14
Kitas

Toliau

Gydomosiomis savybėmis pasižymi gudobelės lapai, žiedai bei vaisiai, kurie turi kiek nemalonų kvapą ir panašų skonį. Daugelyje kultūrų, įskaitant senovės graikus ir indėnus, bėgant amžiams buvo pripažintos gudobelės gydomosios savybės. Tačiau prieš gudobelės arbatos naudojimą medicininiais tikslais, privalote pasitarti su savo gydytoju.

Gudobelė žydi gegužės mėnesį. Uogos yra smulkios, paprastai sunokusios būna raudonos, tačiau pasitaiko ir juodų. Gudobelės lapai blizga, jų dydis ir forma būna įvairūs.

Gudobelės uogų nauda sveikatai

Gudobelės uogos teigiamai veikia širdies raumens veiklą ir kraujotaką, mat plečia vainikines arterijas. Tai gali padėti palengvinti spaudimą krūtinės zonoje, sumažinti kraujospūdį, padėti atkurti normalų širdies ritmą bei pasitarnauti kaip beta-blokuojančio ir angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorius. Gudobelės uogos ypač naudingos kovojant su širdies ligomis, kurios susijusios su senėjimo procesais.

1. Širdies ir kraujagyslių sveikata

Gudobelių arbata tradiciškai naudojama siekiant sustabdyti širdies ir kraujagyslių ligas. Manoma, kad tam pasitarnauja gudobelės antioksidacinės savybės, kurios, savo ruožtu, išplečia širdies lygiuosius raumenis ir kraujagysles, taip paskatindamos kraujo tekėjimą. Naudinga praplėsti kraujagysles esant šioms ligoms: krūtinės anginai, aterosklerozei, širdies nepakankamumui, taip pat hipertenzijai.

2. Nerimas

Gudobelių arbata taip pat yra naudinga kankinant nerimui. Pagrindiniai nerimo simptomai, su kuriais gudobelė veiksmingai susidoroja, yra spaudimas krūtinės zonoje ir stiprus širdies plakimas. Šio augalo pagalba esant nerimui veikia visai pagal tą patį mechanizmą kaip ir širdies bei kraujagyslių ligų atveju, tai yra, skatina kraujotaką organizme, todėl sumažėja kraujo spaudimas, vadinasi, ir įtampa.

3. Skausmas krūtinėje

Tyrimais įrodyta, kad gudobelės uogų preparatai padeda įveikti skausmą krūtinėje (krūtinės anginą). Tai sveikatos sutrikimas, kurį sukelia nepakankamas širdies aprūpinimas deguonimi. Vieno neseniai atlikto tyrimo metu 60 krūtinės angina sergančių pacientų tris savaites kiekvieną dieną gaudavo po 180 miligramų gudobelių ekstrakto ar placebo. Asmenims, kurie gaudavo gudobelių preparatą, pagerėjo širdies aprūpinimas krauju, taip pat jie galėjo ilgesnį laiką būti fiziškai aktyvūs be skausmo priepuolių.

4. Aterosklerozė

Tyrimai parodė, kad gudobelei būdingos antioksidacinės savybės, kurios padeda apsisaugoti nuo kraujo plokštelių susidarymo. Kalba eina apie trombocitų bei kitų medžiagų kaupimąsi kraujagyslėse, kas gali sukelti insultą ar aterosklerozę. Ant kraujagyslių sienelių kaupiantis šioms apnašoms širdis gauna mažiau deguonies prisotinto kraujo, dėl ko gali išsivystyti krūtinės angina, vėliau ištikti širdies priepuolis. Jeigu šie procesai vyksta smegenyse, iškyla insulto pavojus.
14
Kitas

Toliau

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)