Pieniškų kokteilių nauda

Visaverčiai pieniški kokteiliai yra gaminami iš vaisių, jogurtų, likerių, riešutų, ledų ir pan. Kokteilių gali būti labai maistingų ir mažai kaloringų, nealkoholinių ir su alkoholiu, į jų sudėtį gali įeiti vaisių ir net daržovių.

Pieniški kokteiliai ne tik maitina, bet ir gydo, nes jų pagrindą sudaro didžiulę maistinę vertę turintis produktas – pienas. Jame yra visų medžiagų, reikalingų žmogaus organizmui, be to, jos yra gerai subalansuotos, tad organizmas jas lengvai pasisavina. Pieno produktai – vienas iš pagrindinių biologiškai visaverčių baltymų šaltinių. Pieno baltymuose yra visų žmogui reikalingų aminorūgščių.

Labai svarbūs ir pieno riebalai, nes juose yra tokių riebalų rūgščių, kurių nerasime niekur kitur. Šios riebalų rūgštys saugo mūsų organizmą nuo įvairiausių infekcijų. Tik piene yra unikalaus angliavandenio laktozės, arba pieno cukraus. Pieno cukrus ilgai išbūna virškinamajame trakte ir slopina puvimo procesus. Tai tarsi virškinamojo trakto sanitaras. Piene esančių vitaminų A, B2, C ir į kokteilių sudėtį įeinančių vaisių bei daržovių vitaminų junginiai suteikia pieniškiems kokteiliams ypatingą vertę.

Naudingi pieniški kokteiliai ir dėl to, kad piene yra 1 proc. mineralinių medžiagų, be to, jų santykis labai palankus organizmui. Visas mineralines medžiagas kiekiu lenkia kalcis. Na, o jis yra būtinas kaulams, dantims, taip pat veikia nervų ir širdies kraujagyslių sistemos procesus. Kai organizmui trūksta kalcio, padidėja nervų jautrumas, gali atsirasti mėšlungis. Norėdamas gauti kalcio paros normą, žmogus per parą turėtų išgerti ne mažiau kaip 400 ml pieno. Dažnam gryno pieno gerti nesinori, o štai kokteilis – visai kas kita!

Dietiniai pieniški kokteiliai

Pieniškų kokteilių neretai vartojama norint pagražinti kūno formas. Pirmiausia jie maloniai paįvairina dietos besilaikančiojo racioną. Be to, tokie kokteiliai yra pakankamai sotūs, kad leistų nesikankinti dėl bado. Svarbiausia, kad šių kokteilių kaloringumas būtų nedidelis, todėl aišku, kad nei grietinėlės, nei grietinės, nei riebaus jogurto, nei šokolado, nei riešutų ar kokosų čia nenaudojama. Tačiau galima puikiai išsiversti ir be jų.

Norėdami, kad jūsų kokteilis būtų dietinis, tiesiog keiskite pieną liesu kefyru arba jogurtu. Juk rauginti pieno produktai – tai ne tik malonumas, bet ir sveikata. Jie dar vertingesni nei pienas. Papildomą vertę suteikia raugintuose produktuose esantys mikroorganizmai ir medžiagos, susidariusios vykstant biocheminiams procesams. Rauginti pieno produktai papildo virškinamąjį traktą pieno rūgšties bakterijomis, gebančiomis apsigyventi žarnyne ir slopinti blogos mikrofloros augimą bei vystymąsi.

Taigi rauginti pieno produktai dėl savo sveikatinamųjų savybių gali būti puikūs pagalbininkai norint išvengti virškinimo sutrikimų. Tiek kefyras, tiek jogurtas ir kiti rauginti pieno produktai gerina apetitą, suaktyvina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina žarnyno veiklą, labai tinka širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms.

Štai viena iš „skystųjų“ dietų, siūlančių per savaitę atsikratyti 5 kilogramų ir išvalyti organizmą, remiasi trimis kokteilių receptais.

Natūralusis kokteilis gaminamas 3 šaukštus daigintų kviečių užpilant stikline kefyro. Kefyru užpiltus kviečius reikia palaikyti 1–2 val. ir tada suplakti elektriniu trintuvu. Toks kokteilis puikiai padeda sureguliuoti žarnyno veiklą.

Saldusis kokteilis susideda iš suplaktų 1 stiklinės šviežių aviečių ir ½ stiklinės kefyro. Šiame kokteilyje gausu vitamino C, mažinančio karštį, padedančio organizmui deginti riebalus, skatinančio prakaitavimą ir turinčio priešuždegiminį bei nuskausminamąjį poveikį.

Pikantiškasis kokteilis – kefyro, agurkų ir citrinų sulčių mišinys. Du nedidelius smulkiai supjaustytus agurkus, ½ stiklinės kefyro ir 2 šaukštelius citrinų sulčių suplakę plaktuvu gausite gėrimą, puikiai šalinantį iš organizmo toksinus. Citrinų sultys gerina virškinimą, o agurkai neutralizuoja rūgštį organizme.

Pirmąją dietos dieną siūloma šiuos kokteilius pakaitomis gerti 3 kartus per dieną, o vėliau padidinti valgių skaičių iki 4 ir kokteilius kaitalioti su virtais ryžiais, vaisių ir šviežių daržovių salotomis, troškintomis daržovėmis, garuose virta vištiena bei jautiena.

Pasiūlymai žvaliam rytui

Tiems, kas rytais netingi, bet tiesiog nenori valgyti, gali praversti kokteiliai. Žvaliems pusryčiams puikiai tinka kokteilis iš vyšnių, granatų sirupo, pieno, medaus ir jogurto. Tokį kokteilį galima gaminti visus metus, nes jam tinka ir šaldytos vyšnios. Stiklinę vyšnių reikia sutrinti elektriniu trintuvu, tada įpilti stiklinę pieno, truputį granatų sirupo, 125 g lieso jogurto, įdėti porą šaukštelių medaus ir gerai suplakti. Tokie pusryčiai naudingi vitaminų gausa, o kokteilyje esantis granatų sirupas pagreitina medžiagų apykaitą, didina kraujagyslių tonusą.

Jei norite sotesnio varianto, tuomet rinkitės avižinių dribsnių ir braškių kokteilį. Į stiklinę supjaustytų braškių įpilkite 0,5 l pieno ir truputį lieso jogurto, įberkite šaukštelį kakavos, šiek tiek cinamono ir avižinių dribsnių. Viską suplakite. Prieš gerdami galite apibarstyti cinamonu ir dribsniais. Tai išties sotūs ir be galo naudingi pusryčiai: avižiniai dribsniai normalizuoja medžiagų apykaitą, be to, yra naudingi odai ir plaukams, braškės stiprina kraujagyslių sieneles. Na, o visas derinys ilgam užtikrina sotumo pojūtį.

Originalumą ir sveiką gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms siūlomas naudingas, įdomus ir neįprastas sveikatinamasis kokteilis. Vieno avokado minkštimą sudėkite į elektrinį trintuvą, užpilkite 0,5 l pieno ir trupučiu skysto medaus. Viską plakite 1–2 min. Smaližiai į šį kokteilį gali įdėti porą šaukštelių juodųjų serbentų uogienės ar įpilti šlakelį aviečių sirupo. Toks kokteilis mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir išsiskiria antioksidantinėmis savybėmis.